Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérvételnél beikszelhetek még...

Vérvételnél beikszelhetek még pár négyzetet?

Figyelt kérdés
Kértem egy teljes körű vérvizsgálatot a háziorvostól, de pl. a foszfor, magnézium nincs beikszelve. Ha én tollal még behúzom, akkor azt is megvizsgálják?
2021. jan. 6. 12:18
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azt is jó lenne tudni, hogy hogy áll az immunrendszerem, olvastam hogy az Immunglobulin ellenanyagok ezt jelzik, de a három közül egyik vizsgálata sem szerepel.
2021. jan. 6. 12:20
 2/19 anonim ***** válasza:
73%
Éppen beikszelheted, de nem biztos, hogy bármi érdemleges kiderül a vizsgálatból.
2021. jan. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nagy része be van pipálva. Találtam még egyet ami számomra fontos lehet, a Rheuma faktor, ami a reumás gyulladásokat jelezheti. Sajnos ilyen tüneteim nagyon régóta vannak.
2021. jan. 6. 12:36
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ne nagyon ikszelgess magadtól, nem tudhatod melyiket kérheti háziorvos és melyiket nem.
2021. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Legfeljebb nem csinálják meg, nincs mit veszteni.
2021. jan. 6. 12:51
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem se ikszelgess, ez nem totó vagy lottó, viszont egy okirathamisítás befigyelhet, ha kibukik.

Ha tényleg érdekel valami, akkor a háziorvossal beszéld meg. Indikáció nélkül azért nem szoktak mindent felírni, mert akkor lesz néhány csillagos érték, ami szinte garantáltan fals pozitív lesz.

2021. jan. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Azok után hogy antibiotikumot írt fel tüdőgyulladásra és hazaküldött, amikor ortopédiai problémával szerettem volna beutalót kérni, nem hiszem hogy meglepődne akárki is aki ismeri. :D Aztán most végül adott, csak azt elfelejtette mondani hogy hónapok óta nem fogadnak ilyen beteget ebben a kórházban. Sajnos teljesen beszámíthatatlan a háziorvosom. Ha ezzel a hozzáállással mondjuk az USA-ban próbálkozna, már rég óta fizetné a kártérítést a betegeknek akiket vagy félre, vagy nem kezelt megfelelően, a diplomáját is elvették volna ebben biztos vagyok.
2021. jan. 6. 13:13
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem kár pattognod, te most ne őt támadd, csalni készülsz, ezzel foglalkozz! Ha megbuksz nem őt veszik elő.
2021. jan. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Ja hát igen, én pattogok is, amiért elvileg fizetek járulékot :D
2021. jan. 6. 13:33
 10/19 anonim ***** válasza:
49%

"Legfeljebb nem csinálják meg, nincs mit veszteni."

Okirathamisításnak számít, vagyis lehet belőle egy jó kis jogi ügyed.


Amúgy az világos, ugye, hogy a tüdőgyulladás lehet bakteriális eredetű is... arra pedig antibiotikumot adnak.


A vérvételi lapon valóban vannak olyan értékek is, amit egy háziorvos nem kérhet... nekem pl. a háziorvosom endokrinológus, de akkor sem írhatott be a háziorvosi rendelésen pár értéket, hanem berendelt az endokrin rendelésére, csak, hogy ott tudjon nekem megfelelő laborteszteket kiírni. Szóval ha ilyen immunglobulin meg egyéb faktorokat ikszelgetsz, nagyon sebesen le lehet bukni.

2021. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!