Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Anorexiások! Ti hány kilóval...

Griffincube kérdése:

Anorexiások! Ti hány kilóval kerültetek kezelésre/terápiára, esetleg kórházba?

Figyelt kérdés

Hétfőtől kell bemenjek a Vadaskert alapítvány anorexia osztályára, és rettegek hogy én leszek ott a legkövérebb, legsúlyosabb.

Úgy érzem nem érdemlek segítséget, 171 cm vagyok, 45 kg.

Nagyon érdekelne hogy a többség milyen adatokkal kerül be!



2021. jan. 15. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Sziaa! Mióta tart?
2021. jan. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
18%
Normális vagy amúgy?
2021. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1-es : Kb.fél éve kezdődött, de csak 2-3 hónapja durvult be.

2-es: Igen, az vagyok, de az anorexia egy mentális betegség, amely kihatással van a megnyilvánulásomra, nem tudom miért kell szemétkedni.

2021. jan. 15. 17:55
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Fogd fel úgy, hogy m*rha nagy szerencséd van, ha te bizonyulsz majd a "legkövérebbnek", mert akkor az azt jelenti, hogy te vagy a legkevésbé előrehaladott állapotban.

Nagyon jól teszed, hogy segítséget kértél és halandó vagy igénybe venni és tenni azért, hogy meggyógyulj!

Sok sikert kívánok hozzá! Légy erős!

2021. jan. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
30%

Nem mindegy, hogy alapból mennyi vagy. Nyilván, ha normál esetben 55-60 kg vagy és onnan fogytál le, az más, mintha világ életedben 45 kg lettél volna és nem is kell ugyanúgy értelmezni.

Én 45 kg-val már jó voltam 168 cm-hez szülés előttig, de én soha nem voltam több, max. 47-48 kg-ig tudtam felmenni időszakosan. Tehát mivel nekem az volt az alapállapotom, senkinek nem jutott volna eszébe kórházba küldeni, annak ellenére, hogy nyilván szörnyülködtek időnként a soványságomon és kaptam a jóindulatúnak álcázott beszólásokat, hogy miért nem eszek. Egész más lett volna, ha nem ez az alapsúlyom és 10-15 kg fogyás után 45 kg lettem volna. Nem mindegy, hogy valaki eszik rendesen, csak ilyen az anyagcseréje vagy hirtelen indult fogyásnak ugyanennyi kaja mellett vagy lelki alapon nem tud/akar enni és azért fogy. Nyilván az okokat is és a körülményeket is vizsgálni kell.

2021. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia!


Én személyesen még soha nem voltam anorexiás csak az egyik barátnőm. Rettenetesen vékony, most küzd ezzel a betegséggel. Elkövettem azt a hatalmas nagy hibát, hogy nem mindig voltam ott neki, nem támogattam annyit. Most próbálom ezt jóvá tenni. De először szeretnék neked tanácsokat adni.

1. Verd ki a fejedből ezt a butaságot, hogy te leszel a legkövérebb, vagy csak egyszerűen kövér vagy! Tudom, nem könnyű, és nem is fog egyik napról a másikra menni, de gondolj arra, hogy tökéletes vagy és, hogy ez hamarosan el fog múlni.

2. Próbáld meg felidézni, hogy miért hagytad abba az evést és próbálj meg onnan kiindulni, és tenni valamit az ügy érdekében. Olyanokra gondolok, hogy például ha egy családi probléma miatt hagytad abba az evést akkor beszélj a családoddal, kezeld a problémákat!

3. Eszedbe se jusson, hogy értéktelen vagy, rettenetesen fontos vagy mindenkinek és ezt észben kell tartanod!

4. Ne tartsd magadba a dolgokat, gondolom vannak barátaid mesélj el nekik mindent! Ha másnem akkor vezess egy naplót amibe leírod a tapasztalataidat, érzéseidet.

5. Ne ellenkezz az orvosokkal szemben, csak tovább tart.


Oké, ezek kicsit sem könnyű dolgok, de szerintem próbálj meg ezekre nagyobb hangsúlyt fordítani. Hidd el, előbb vagy utóbb jobb lesz, csak rajtad múlik. Én hiszek benned!

2021. febr. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Először a Vadaskertbe(!) 171cm/53kg-val kerültem, és simán anorexiásként bántak velem, ugyanúgy egy ápoló ült mellettem végig az evések idején, turmixoztam, nem mehettem wc-re evés után, minden reggel mértek, meg mindenféle megszorító szabályok voltak. Nem egy leányálom.. Aztán idővel lettem kevesebb is, de egyáltalán nem érte meg, nem éreztem soha azt az érzést, hogy m'elég vékony vagyok' 36kg-val sem,mikor tápszereztek ,meg infúzióztak.. Szóval ez a nem érdemlem meg érzés /gondolat nem múlik el, ha nem változtatod meg a gondolatodat. Megérdemled a segítséget, és 'elég beteg vagy', ahhoz, hogy meggyógyulhass.
2021. febr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
91%

Aztarohadt kemenyek vagytok! Kitartast! En szerencsere megalltam a lejton, es nem folytattam a beteges nem evesemet, kovernek latom magamat dramamat. (Ez most nem lekicsinyles)

Egeszsegesen kezdtem etkezni es megtalaltam egy sportot amit szeretek,.jo vagyok benne es nem kell tokeltesnek lenni hozza

Kitartast! Gyogyulasr

2021. márc. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!