Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Végbél tükrözés után elődordul...

Végbél tükrözés után elődordulhat kisebb fájdalom?

Figyelt kérdés
Ma délután voltam proktológiai vizsgálaton.Lehetséges,hogy ettől érzek néha egy kis fájdalmat a beleimben?

2021. jan. 27. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért egy végbél tükrözés nem olyan jó dolog. Szerintem simán lehet tőle. Ha nem múlik fordulj vissza az orvoshoz.
2021. jan. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze, sőt ürülni fog a sok levegő is. Ez lehet fájó feszítő érzés. Tudom, mert anyukámat gyakran tükrözik vastagbélrák miatt
2021. jan. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi ujsag azota? En most megyek majd.
2022. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2-es! A végbél és a vastagbél tükrözés nem ugyanaz. Bár ugyanott tolják fel a tükör csövet, az tény. De a végbél tükrözés esetén csak maximum 20 cm-re tolják fel a tükör csövet. Míg vastagbél tükrözés esetén, akár a gyomorig is fel tolhatják, vagyis akár 1 méter - 1,5 méterig is. A sima végbél tükrözésnél alapban nem altatnak és nem is bódítanak, mivel a bél rendszer utolsó 20 centiméterét nézik csak! A vastagbél esetén, már kérhető bódítás vagy altatás, mert ott már hosszabb bél szakaszt, akár 1 - 1,5 métert is nézhetnek. De akár a gyomorig is terjedően végezhetnek tükrözést.
2023. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. Voltam es nem is volt veszes. Kb. 1 meterre ment fel nekem, az a fajta volt. Utana nem fajt napkozben.


Kozben egy kicsit megijedtem 1-szer, mikor mar olyan 70-80-90 centinel jartak, akkor egy kicsit, kozepesen fajt es megijedtem, hogy ezt most ki tudja, még fel oraig is csinaljak! Jo lett volna, ha mondjak kozben, beszelnek hozzam, hogy ez mar az utolso fel-egy perc es vege, mert en lelkileg arra keszultem fel, ott, ahogy csinaltak, hogy ezt a fajdalmat még akar fel oraig ki krll birni es lehet, meg fokozzak is! Szoval az egesz elviselhetobb lett volna, ha kozben kapok fokyamatos tajekoztatast, beszelnek hozzam.

2023. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!