Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tb nélküli ellátás?

Tb nélküli ellátás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Még nem rendeződött el a tb-m itthon így jelenleg még nem vagyok biztosítva (már folyamatban van) . Viszont orvoshoz kell mennem, mennyi most egy alap ellátási díj szakrendeléseken (pl nőgyógyászat, bőrgyógyászat, sebészet stb)

Köszönöm a választ



2021. febr. 13. 21:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell fizetni érte akkor se ha nincs tb-d. Az orvos szólni fog nincs fizetve, de ugyanúgy ellát. Egyúttal jelzi a nav felé. A tb t ugyanis nem az ellátásért fizeted, mert az ingyenes. tb egy hozzájárulás, egy adó amit kötelező fizetned. Nem olyan régen, így változtatták meg, nem részletezem milyen okokból. Egy egész műsor volt róla a tv ben is, mert sokan nem tudják ezt.
2021. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%

Első téved. eddig valóban így volt most már szerencsére nincs, és a sok potyautas másokon élősködő sz.rházit ki lehet dobni a rendszerből.


[link]

2021. febr. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
1 es vagyok, ezt én se tudtam, köszi, hogy megosztottad. De ezek szerint tartozást halmozhatnak, és be se hajtják a havi 8000 tb t. Mert behajtják az orvosi kezelések árát.
2021. febr. 13. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Igen, de az a helyzet, hogy a 8000 forint TB gyakorlatilag ingyen ellátás. Én vállalkozó vagyok és úgy, hogy saját magamat alkalmazom ennek a sok-sok-sokszorosát fizetem. Mostantól viszont csupán azért, hogy a háziorvos megvizsgál el lehet kérni 5-10000 forintot a TB-t nem fizetőktől. A teljes áron írt gyógyszerekről nem is beszélve.
2021. febr. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ
2021. febr. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!