Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy lehetséges, hogy amíg...

Hogy lehetséges, hogy amíg Budapesten egy 65 éves krónikus beteg nem kapott még védőoltást, addig vidéken egy 59 éves krónikus beteg már megkapta? 🤔

Figyelt kérdés

2021. febr. 14. 16:57
 1/7 Angel3000 ***** válasza:
13%
Kedves kérdezô! Sajnos engem is bosszant, hogy nincs jòl megszervetve az elosztàs! Arròl nem is beszélve, hogy mennyi vakcina kàrba veszett csak azért mert figyelmetlen emberek kezébe adtàk!
2021. febr. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 alletta ***** válasza:
39%
sajnos rossz az egész megszervezése. akiknek át kellene látniuk a helyzetet, ők is csak kapkodnak. szerintem nagy a fejetlenség, össze-visszakapkodás, hiába próbálnak mást kommunikálni a médiában.
2021. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Nincs olyan mennyiségű utánpótlása az oltásnak, hogy tartani tudják az oltási tervet.

Viszont, ha valahova már kiküldték, onnan már nem kérhetik vissza, hogy "bocs de mégsem adom nektek".

Elhamarkodott, fejetlen, szervezés nélküli, kapkodó intézkedések.

2021. febr. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
44%

Az orvosoknak van lehetőségük mérlegelni; egy településen belül is lehet egy krónikus 59 éves beteg előbb beoltva, mint egy idősebb.

Plusz a 60 évesnél fiatalabb krónikus betegek külön sort alkotnak, mivel őket mással oltják, mint az idősebbeket.

Lehetnek egyenetlenségek az elosztásban is.

2021. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Ez még nem akkora eltérés, hogy ki kelljen akadni miatta

- más csoportba tartoznak, más oltóanyaggal oltják őket

- más az egyes háziorvosi körzetek korleoszlása; pl. amikor első körben a háziorvosok 1-1 ampullát kaptak, lehet, hogy az egyiknek sokkal több regisztrált idős volt a praxisában, mint a másiknak


Engem az dühített fel, amikor azt írták, hogy a háziorvosok egy része nem is vállalta az oltást. Az ő regisztrált betegeik mikor, kitől jutnak hozzá a vakcinához?

Meg azok, akik a rendszert kijátszva kaptak oltást - itt is voltak páran, akik el is dicsekedtek vele, hogy magánrendelőkbe jelentették be szakképzetlen munkaerőnek, így jutottak hozzá az oltáshoz.

2021. febr. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
14%
Ki akar első lenni egy halálos oltásnál? Én örülök, hogy elkerülhetem.
2021. febr. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm 57 éves, krónikus beteg, és előbb kapta meg az oltást, mint az anyja, aki ugyanabban a kerületben lakik, és 80 fölötti, szintén krónikus beteg, viszont más a háziorvosa.
2021. febr. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!