Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » ACE-gátlót vagy angiotenzin...

ACE-gátlót vagy angiotenzin II receptor-blokkolót?

Figyelt kérdés

Melyik a jobb, biztonságosabb? Ha vannak itt orvosok is, melyiket írjátok szívesebben fel?

Nagy különbség van a két gyógyszercsalád között?



2021. febr. 14. 17:25
A kérdező szavazást indított:
ACE-gátló
AT2-receptorblokkoló
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Azért ez nem csak attól függ, hogy ki mit ír fel szívesebben, hanem protokollok vannak rá. Illetve leginkább kombinációban alkalmazzák manapság a vérnyomáscsökkentő gyógyszereket. Egyéb betegségektől is függ, hogy mit érdemesebb, vagy mit lehet adni.
2021. febr. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Az ARB-k kombinációi kevésbé jók. Én személy szerint az Egis perindoprilos családját szeretem nagyon, Covercard, Covercard plus stb.
2021. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ARB-t egyébként csak akkor szoktam indítani, ha az ACE-gátlótól szárazon köhög.
2021. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes, pedig sok lapban írják, hogy az ARB-nek számos előnye van az ACE-gátlóval szemben, ráadásul kisebb a mellékhatásprofilja is.
2021. febr. 16. 17:09
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Ezek ilyen változó trendek, kicsit olyan mint a divat, igazából hatalmas jelentősége a kérdésnek nincs. Lehet, hogy következő ajánlásban már az ARB lesz az ajánlott az azutániban meg fordítva, hogy éppen milyen study készült. Mind a kettő jó gyógyszercsoport.
2021. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ARB-t akkor írnak fel, ha nem szedhetsz ACE-gátlót, mert mellékhatás jelentkezik.
2021. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
És ha nincs mellékhatás, akkor miért?
2021. márc. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!