Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Lehet kórházat választani?

Lehet kórházat választani?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy a párom egy pár napja kórházba került egy kisvárosban, ahol saját véleményünk szerint nem épp a legmagasabb az ellátás minősége.

Eddig szerencsére nem volt tapasztalatunk az egészségügyben.

Van arra valami lehetőség, hogy a megyeszékhely jobb kórházába áthelyezzék a párom?



2021. febr. 14. 19:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, jogod van megválasztani, hogy hol kezelnek.
2021. febr. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

De ha körzetileg nem oda tartozol, nekik meg joguk van van azt mondani, hogy túl sok betegük van és nem fogadnak.

Mint ahogy háziorvost is választhatsz, de ha nem oda tartozol, ő is mondhatja, hogy nem vállal.

2021. febr. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mivel csak a körzetileg illetékes köteles fogadni, vannak helyek, ahol gyakorlatilag egyáltalán nincs választási lehetőséged. Pl. nálunk egyik háziorvos sem vállal el körzeten kívülit. Ha nem jössz ki azzal, akit "a gép dobott" (meg sem említve, hogy esetleg nem vagy elégedett a hozzáállásával vagy a nézeteivel vagy akár a felkészültségével), akkor így jártál.

Szóval ez körzetfüggő.

2021. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Engem nem fogadtak tavaly. Betegen 300 km-t utaztam haza.
2021. febr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És annál a kórháznál kell kérvényezni a felvételt, ahova menni szeretnénk?

2021. febr. 14. 20:33
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ahová szeretnétek menni ott vagy felkeresitek az adott osztályt és megkérdezitek mi a módja a bekerülésnek, vagy felhívjátok a háziorvost és kéritek az ő segítségét, vagy a jelenlegi kórházban közlitek ezt az osztályvezetővel. Ha a rossz körülmények miatt akartok onnan eljönni, akkor a betegjogi képviselőt is meg lehet erről kérdezni, mert áthelyezéssel könnyebb bejutni máshová, mintha magatok intéznétek.
2021. febr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok. En Szlovakiaban elek, azt gondoltam, hogy minden EU orszagra ez vonatkozik. A korhaznak joga van elutasitani a pacienst, de sosem tortent meg ilyen, mert a penz nagy ur.
2021. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!