Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Napok óta fáj a vesém, holnap...

Napok óta fáj a vesém, holnap megyek orvoshoz. Mit fog csinálni a doki? Mire számíthatok? (Kicsit tartok tőle) 16l

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom megultrahangozza
2021. febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Attól függ miylen orvoshoz mész. Ha urológia vagy nephrológia, akkor valószínű lesz ultrahang, felír max. még valami gyógyszert, esetleg kér vérvételt, ennyi.
2021. febr. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Megvolt a vizsgálat, derékig meztelenre le kellett vetközni, meghallgatott, a hasam nyomkodta meg és a hátam ütögette egy kicsit.
2021. febr. 16. 10:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit mondott, mi a gond, vagy beutalt valahová vizsgálatra?
2021. febr. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Én azt nem értem hogy miért kellett le öltözz és miért hallgatott meg. Szerintem azzal csak kellemetlenebb lett a vizsgálat.
2021. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Orvos vagyok, véleményem szerint elfogadható eredmény vizsgálat nélkül nem születhet. Vesetáji fájdalmat okozhat felfázás (bakretiális fertőzés), vírus, vesebetegség, meg még vagy száz féle különböző dolog egészen a sérülésekig. Valószínűleg azért hallgatta meg, hogy kiderítse, nincs-e megfázva, mert az simán okozhat némi fájdalmata vesék környékén. A has kitapintása nyilván alapvető, ahogy a "hát ütögetése" is, hiszen az az egyik megalapvetőbb vizsgálat, ha a vesékről van szó.

Ami pedig a vetkőzést illeti, ruhában a legtöbb vizsgálati eredmény pontossága drasztikusan csökken, ez nagyon igaz a belső szervek vizsgálatára. Kitapinthatod valakinek a hasát két réteg ruhán keresztül is, ha úgy tartja kedved, de a testen vannak bizonyos iránymutató "területek és pontok", amik ruhában nem látszanak, így ez nehezíti a vizsgálatot, hosszabbá teszi, és lehetőséget ad a pontatlanságra. Nem beszélve arról, hogy az esetleges bőrelváltozásokat észre sem veheted.


Kellemetlen? Igen, de inkább fél óra kellemetlenség, mint, hogy valaki egy félre vagy egyáltalán nem is kezelt betegséggel küszködjön sokkal tovább.

2021. febr. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

5/6 os vagyok.

Igen, értem, hogy mit mond, de mint a kislány írta derékig MEZTELENRE, hát én biztos nem engedném egy orvosnak sem, hogy így vizsgálja a lányom.

2021. febr. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ebben teljes mértékben egyetértek, semmilyen vesetáji fájdalom nem indokolja a melltartó levételét, főleg nem egy általános orvosi vizsgálaton. Még ha társbetegség vagy egyéb szövődmény kutatása során valahogy eljutna a történet netalán egy szívultrahangig, akkor esetleg, de egyébként semmiképp nem indokolt.
2021. febr. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem viselt melltartót. 16 éves lány esetében ez nem lenne meglepő. Viszont nem lehetett nagy problémája a kishölgynek, ha egy sorban lerendezte itt a beszámolót az orvosi vizsgálatról és következményeiről (kapott-e beutalót laborvizsgálatra, vagy szakrendelésre, stb.)...

Mindenesetre igen, fura, ha a melltartó nem maradhatott fenn, ez lehet egyfajta orvosi túlkapás, enyhébb fokban persze, de én nem vagyok orvos és nem tudjuk doktor úr vizsgálta-e meg, vagy doktornő.

Tényleg, mi most a gendersemleges megszólítás? Hé, Ducky? ;)

2021. febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!