Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mitől fájhatnak a lábujjaim?...

Mitől fájhatnak a lábujjaim? Lehet köze a covidhoz? Milyen orvos foglalkozik ezzel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehet, hogy hülye kérdésnek hangzik, de van, akinek a covid alatt, vagy után iszonyatosan fájtak a lábujjai, kézujjai, kemény csomók, vörös, égő és néha viszkető, bizsergő foltok jelentek meg? Próbálok összefüggést keresni. Én novemberben estem túl rajta és közben nagyon fájt a térdem, nyakam, hátam, mindenem, de ez teljesen elmúlt 3 hét alatt. Lázas nem voltam, egyet sem köhhintettem, csak az íz és szagérzékelés volt nuku. Ez is mind elmúlt.

És december eleje óta van ez a lábujj dolog, ami először csak egy kis pont volt a nagylábujjam végén és azt hittem, megnyomta a cipő, vagy a köröm... ilyesmi. De fura volt, hogy itthon vagyok egész nap papucsban, mitől nyomódna? Gyanakodtam, hogy a sok ülő munkától van, de nem dagad a lábam és nem is fáj máshol. Aztán elkezdett fájni a másik nagyujjam és mindkét kezem középső ujja. Mostmár több lábujjamon is jelentkezik egyszerre és fáj, főleg reggel és este. Gondoltam a sport hiánya okozza, de a tornáztatástól sem javult. Nem az ízületnél fáj, szóval nem a mozgatás fáj, hanem a bőr és az érintés, nyomódás ezeken a pontokon az ujjak legvégén, vagy belső felén. Azóta már voltam az éves céges vérvételen és teljesen oké minden. A legfőbb kérdésem, hogy szerintetek milyen szakorvost lehet ilyesmiről megkérdezni?

28 éves nő vagyok és nincsenek alapbetegségeim, allergiáim stb.



2021. febr. 19. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmiképpen sem megijeszteni szeretnélek. A coronavírus kapcsán számos esetben írtak le véralvadási zavarokat, leginkább a thrombusképződési hajlam növekszik meg. Előfordulhat tüdőthrombózis, illetve a nagy artériákban is ilyen elzáródás. Elképzelhető ezzel összefüggésben mikrothrombusok kialakulása a végtagok kapillárisaiban is(ezt csak feltételezem), tehát én azt gondolom lehetséges,hogy a koronavírus kapcsán alakult ki valamilyen szövődmény, mindenképpen menj el orvoshoz vele.

2021. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha beütöd, hogy Covid toe lathatod mit okozhat.


Esetleg borgyogyasz?

2021. febr. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Az köszvény, a sok húsfogyasztás és a mozgásszegény életmód következménye.
2021. febr. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Egy orvos barátnőmnek elküldtem fotón, és szerinte egyáltalán nem biztos, hogy covid lábujj, nem mintha ez változtatna azon, hogy inkább elmegyek bőrgyógyászhoz, vagy belgyógyászhoz és megnézetem szépen, mert elég fura :D
2021. febr. 19. 16:18
 5/5 anonim ***** válasza:
sok minden lehet, de a covidról tényleg még mindig semmit nem tudni szóval simán okozhatja... a képet esetleg fel tudod tölteni itt?
2021. febr. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!