Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rettegek a prosztatavizsgálatt...

Rettegek a prosztatavizsgálattól, kinek milyen volt?

Figyelt kérdés

Sajnos több éve nagyon sűrű vizelési ingerem van, házi orvos nem lát semmit, így urológia. Egyszerűen rettegek a prosztatavizsgálástól.

Valaki tud valami nyugtatót mondani? Hány percig nyúlkálnak? Milyen érzés?



2021. febr. 24. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez tipikusan az a vizsgálat, ami rettenetesen túl van spilázva. Nem kellemes, nyilván nem szereti az ember, ha a hátsójába nyúlkálnak, de messze nem olyan vészes, mint a híre. Nekem többször csinálták, nagyjából 10 másodperc az egész, ha gyulladt a prosztata, akkor fájhat kicsit. De nem fogsz utána terpeszben járni, nem fog napokig fájni és feszülni a hátsód. Ha jól csinálja a doki, akkor gyakorlatilag semmi utóhatása nem lesz.
2021. febr. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ettől betojni, nekem már többször is vizsgálták. Kb 10-15 másodpercig van bent az ujja, óvatosan megtapogatja. Ha nincs gyulladásod, nem fáj egyáltalán, kicsit sem. Egyáltalán nem vészes, én már tök simán és lazán megyek, így többedik alkalomra.
2021. febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kedves Válaszolók, bárcsak apámat is rá tudnám venni 🙄🙄😭 minden vizsgálaton volt már, de olyan makacs...
2021. febr. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Semmilyen, kellemetlen, de max 10 mp., utána meg semmit nem érzel majd.
2021. febr. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell félni tőle, ha nincs begyulladva a prosztata akkor teljesen fájdalommentes gyors vizsgálat, kicsit kellemetlen. Nekem már volt jó pár ilyen vizsgálatom,10-15 másodpercig tart, utánna pedig semmilyen fájdalom/feszülő érzés nem marad.

Legelőször bennem is volt egy kis para, mint sokan másokban, de így többedik alkalomra már nincs semmi.

2021. febr. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Leginkább az a kellemetlen része mikor kihúzza az ujját. Mintha teljesen székelési inger. Ezt leszámítva kibírható vizsgálat. Tényleg túl van lihegve. Végbél tükrözés sokkal rosszabb.
2021. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!