Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Nővérek! Vérvételkor ismertek-...

Nővérek! Vérvételkor ismertek-e valamilyen "trükközést" a tűvel?

Figyelt kérdés
Vérvételen voltam, nem igazán figyeltem, de furcsának találtam valamit. A nővér a tű kupakják a tűs vödör tetejére rakta szúrás után. Sajnos nem igazán emlékszem a folyamatra, de ugye nem valami trükközés ez lustaságból, ugye nem használta többször ugyanazt a tűt/kupakot/stb.?
2021. febr. 24. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Jézusom, NEM!
2021. febr. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem nővér vagyok, hanem orvos, de biztos, hogy nem. Alap, ha levesszük a kupakot, nem tesszük vissza, mert balesetveszélyes, megszúrhatjuk magunkat is. Másrészt még ebben a nyomi magyar egészségügyben sincs annyira nagy gond, hogy egy tűt többször kelljen használni, olyan volt, hogy kifogytunk a kesztyűből, de olyan, hogy a tűből, sohasem. Van kifejezetten tűledobó kis badella, abba nem lehet bedobni a műanyag kupakot, csak a használt tűt, szóval lehet, hogy ezért rakta félre. Vagy ha a nagy fekete diszperzites vödör volt ott, az is lehet, hogy az megtelt, aztán nem akarta már belenyomorítani, stb. Kizártnak tartom, hogy egy tűt újra felhasználjanak.
2021. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok nővér, de szerintem is valóban az lehetett, hogy tű kupakját nem akarta a badellába dobni, ezért a tetejére tette addig. Vagy esetleg a harangot rakta félre a vérvételt követően, miután a tűt is kihúzta már.
2021. febr. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Kizárt hogy újra használta ugyan azt a tűt:)
2021. febr. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!