Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mehetek másik háziorvoshoz?

Mehetek másik háziorvoshoz?

Figyelt kérdés
Sajnos előjött egy kellemetlen problémám amit most nem szeretnék részletezni. Kéne egy gyógyszer de sajnos vényköteles. Az a helyzet, hogy a háziorvosom a családunk közeli ismerőse ezért nem szeretnék hozzá menni ezzel az egyébként tényleg elég kellemetlen problémámmal. Mehetek másikhoz? Tudnak adni ők is nekem receptet? Vezetnek az orvosok valami adatbázist, szóval jegyzőkönyveznék a rendelést és legközelebb látná azt a saját orvosom is mikor újból hozzá megyek?

2021. márc. 1. 09:33
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudsz csak úgy egy gyógyszert másik orvossal feliratni. Háziorvost lehet váltani, akkor át fog kerülni a kartonod az új orvoshoz, ő kéri ki az előző dokitól.

Milyen gyógyszerről van szó?

2021. márc. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
36%

Mehetsz mashoz is.

Arra keszulj fel, hogy lehet, huzni fogja a szajat, nekem mar volt olyan orvos, aki beszolt ezert, azonban akkor epp masik varosban tartozkodtam egy honapig, nem volt kedvem 300 kilometert utazni a sajat orvosomig.

Kotelesek ellatni egyebkent, csak nem orulnek a plusz betegnek.

Es igen, az a rendszerben viszont latszik, hogy milyen gyogyszert irtak fel neked. Egyebkent az orvost titoktartas kotelezi, hivatalosan semmilyen adatot nem adhatna meg rolad senkinek. Szomoru, ha ezt teszi.

2021. márc. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
0%

2!


Egy szó sem igaz abból, amit leírtál.

2021. márc. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
#3 Hogy érted?
2021. márc. 1. 09:43
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
EESZT-ből le tudja kérni az orvosod, hogy milyen gyógyszereket írtak fel neked (sőt, azt is, hogy kiváltottad-e már).
2021. márc. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
59%

Mi a nem igaz? Te ott voltal velem, vagy mi? :D

Plusz a rendszerben latszik minden. Erdekes, a nogyogyaszom ketto kattintassal meg tudta nezni, hogy melyik gyogyszert irta fel nekem a haziorvos :) De akkor biztosan ez sem tortent meg!

2021. márc. 1. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nos, mondjuk az, hogy nem lehet másik háziorvoshoz.
2021. márc. 1. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Hmm...És ha a saját orvosomhoz is megyek, legközelebb mikor a családból más megy oda, nem fogja megemlíteni?
2021. márc. 1. 09:48
 9/23 anonim ***** válasza:

Nos, akkor nem, ha te mondod, igy is van. Csak azt nem ertem, hogy nekem akkor miert is sikerult? :D

Egyebkent kotelesek ellatni. Mondjuk az teny, hogy beteg voltam, nem azert mentem oda, hogy csak gyogyszert irassak, hanem mert tenyleg szarul voltam.

2021. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

3, nem a kettes vagyok, de miért hazudtolod meg?


Az orvosoknak ellátási kötelezettsége van, tehát akut gond esetén akkor is kötelesek ellátni, ha nem az adott orvoshoz tartozol. Nyilván ez indokolt esetet jelent, a kérdezőé nem feltétlen az. De a "300 km-re vagyok a dokimtól és MOST vagyok szarul" már az, és olyankor ellát a random doki is, átvétel nélkül.

Nyilván Pesten ezt nem nyelnék be, hogy nincs kedvem a szomszéd kerületbe menni a saját orvosomhoz.


A Tér miatt pedig az is igaz, hogy lát mindent a doki a felhőben, hogy mit csinál a kérdező máshol, ugyanis ennek az elektronikus rendszernek pontosan ez a funkciója, hogy a beteg kórtörténete nyomonkövethető legyen.

Anyám elesett, bevittük a sürgősségire, én mentem el helyette dokihoz táppénzt íratni utána. Az asszisztens a tajszáma alapján még azt is látta, hogy milyen fájdalomcsillapítót kapott.


Szóval de, elég sok igazsága van a kettesnek.


**

Kérdező, esetedben az indokoltság a kulcsszó. Csak úgy nem tudsz másik orvoshoz menni, ismeretlenül, vizsgálat nélkül pláne nem írnak fel gyógyszert, neked ez kell jeligére.

Milyen gyógyszerről, milyen gondról van szó pontosan?

2021. márc. 1. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!