Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Jogom van orvosi vizsgálatot...

Jogom van orvosi vizsgálatot visszautasítani?

Figyelt kérdés
Holnap urológiára megyek, ahol rutin a katéterezés, akkor is, ha volt előtte pohárban leadott vizeletminta vizsgálat. Egyrészt tenyésztést speciális steril pohárba, megfelelően leadott mintán is el lehet végezni, másrészt biztosan tudom, hogy a panaszaimat nem fertőzés okozza. Egyszer, régen vagy 15 évvel ezelőtt volt fertőzésem, annak a tüneteit nem lehet összetéveszteni semmivel. Ha rutinból katéterezni akarnak (volt már benne részem, természetesen negatív eredménnyel, nem fájt, de nem szeretném mégegyszer), visszautasíthatom? Csak egyszerűen azt mondom, hogy nem vetem alá magam, vagy hogyan? Felajánlom, hogy magánuton végeztetek steril poharas tenyésztést (holnap csak állami rendelésre tudok menni). Milyen következményei lesznek? Ráírják az ambuláns lapra, hogy megtagadtam a katéterezést? Gondolom ahhoz az orvoshoz már nem mehetek vissza ilyenkor, pedig ő az egyetlen női urológus a környéken, legközelebb 50 km-re van. De akkor ő is látni fogja az előző ambuláns lapon, hogy visszautasítottam? Hogy fognak ezután viszonyulni hozzám?

2021. márc. 2. 22:22
1 2
 1/11 Ypszilon1980 ***** válasza:
92%
Természetesen visszautasíthatod, csak a doki megkérdezi, hogy miért. Nem tudom ő mit fog ráírni a papírodra, de általában az rákerül, hogy ezt találták szükségesnek, de visszautasítottad, esetleg ennek hiányában a kezelésedről sem tudnak dönteni.
2021. márc. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Az orvosi ellátást bárki bármikor elutasíthatja, kivéve az életmentő beavatkozásokat.
2021. márc. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze hogy van. Max ha a vizeletedben nem talalnak semmit, ráírják a papírodra, hogy a tovabbi vizsgalatokat elutasitottad, igy lezárják a törtenetet, es mehetsz amerre latsz, a problemaid meg meg maradnak.
2021. márc. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2

Azokat miért nem?

2021. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az életmentő beavatkozásokat is vissza lehet utasítani, csak azt már korábban írásba kell adni, hogy mihez nem járul hozzá.
2021. márc. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ezek szerint jogom van hozzá. Úgy látom, mindenki alávetné magát a katéterezésnek. Lehet, hogy én is megpróbálom, attól tartok utána nem lennék nyugodt, nehogy ezen múljon a diagnózis. Rákérdezek, hogy steril poharas mintavétel elegendő lehet-e. Eddig magánrendelésen mindig úgy csinálták, soha nem katétereztek és soha nem találtak baktériumot. Egyébként azt nem értem, hogy miért katéterezett múltkor, amikor a pohárba adott mintám negatív lett. Mivel a sima vizelet mintavételi pohár nem steril, az eredmény maximum álpozitív lehet szerintem, álnegatív nem. Ilyen esetben abszolút nem indokolt a katéter szerintem. Max.akkor látnám értelmét, ha az pozitív lenne és azért vesznek hólyagból is mintát, hogy biztosan, célzottan a kórokozót tenyésszék ki. Erre is rá fogok kérdezni, hogy mi ennek a protokolnak a logikája. Amúgy nincs fertőzésem, vesekövem van, ahogy évek óta tudjuk.
2021. márc. 3. 07:50
 7/11 anonim ***** válasza:

4-es mert ez a törvény


"A betegség természetes lefolyását lehetővé téve az életfenntartó vagy életmentő beavatkozás visszautasítására csak abban az esetben van lehetőség, ha a beteg olyan súlyos betegségben szenved, amely az orvostudomány mindenkori állása szerint rövid időn belül - megfelelő egészségügyi ellátás mellett is - halálhoz vezet és gyógyíthatatlan. Az életfenntartó, illetve életmentő beavatkozás visszautasítása a (2) bekezdés szerinti alaki előírások betartásával történhet."


[link]

[link]

2021. márc. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7

Szoval visszautasithato elozetesen.

2021. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha halálos betegséged van, akkor igen.
2021. márc. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%
Es az eletmento beavatkozas mikor van, ha nem halalos betegsegnel? Balesetnel nyilvan nem utasithatom vissza, mert vagy nem vagyok magamnal, vagy nem vagyok beszamithato allapotban.
2021. márc. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!