Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen indok kell ahhoz, hogy...

Milyen indok kell ahhoz, hogy a háziorvos beutaljon cukorterhelésre?

Figyelt kérdés

A szakorvos nem küldött ilyenre mert nem tartja indokoltnak.

Én viszont gyanakszok az inzulinrezisztenciára és szeretném kizárni, vagy esetleg tudni róla ha van.



2021. márc. 7. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Az orvos pontosan tudja!
2021. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Ebből indulj ki:

"Mindkét nemnél jellemző tünetek


Étkezések után jelentkező fáradtság, éhségérzés, szédülés

Túlsúly, eredménytelen fogyókúra

Pattanásos, zsíros bőr

Izzadás

Alvászavarok, idegesség, stressz

Rossz közérzet, esetleg depresszió

Fejfájás, migrén


Nők esetében jellemző tünetek


Menstruációs zavar (menstruáció előtti barnás pecsételő vérzés, vérzés késik vagy elmarad)

Fokozott szőrösödés

Fogantatás nehézsége, meddőség


Férfiaknál jelentkező tünetek


Merevedési zavar

Hajhullás, korai kopaszodás"

2021. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvos nem küldhet olyan cukorterhelésre, ahol inzulint is néznek. Ha te arra gyanakszol, a szakorvos meg nem, akkor el kell menni magánba.
2021. márc. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
48%
Szerintem magánba mehetsz, de nem értem, hogy ha szakorvos nem tartja indokoltnak, akkor miért akarod mégis?
2021. márc. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert azt hallottam hogy a betegségemnél ez gyakori (Hasimoto), magán ultrahangon is ez volt az első kérdésük hogy van-e inzulinrezim, és hátha ez gátol a lehetetlen fogyásban
2021. márc. 7. 20:19
 6/10 Ypszilon1980 ***** válasza:
Csak magán úton tudod ezt megoldani akkor szerintem, vagy a szakorvosnál erősködsz.
2021. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is magánúton derült ki, mivel az sztk-s orvosok teljesen lesz@rták a tüneteimet. A synlab magánvérvételi helyére kértem időpontot és az ott kapott eredménnyel mentem el az sztk-s diabetológushoz, aki konkrétan kijelentette, hogy nem ért hozzá (ami elég nagy szégyen, mivel részben az ő szakterülete). Végül elmentem a lelettel magán endokrinológushoz, ahol megállapították, hogy inzulinrezisztens vagyok, ráadásul még az is kiderült, hogy a pajzsmirigyemmel is gond van. Azt ajánlom kedves kérdező, hogy mindenképpen menj el magánúton ir vizsgálatra, mivel a tb alapú ellátásban sajnos tojnak a fejünkre...
2021. márc. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Már régóta nagyon meg akarom csinálni ezt a vizsgálatot. De hol lehet és mennyibe kerül? Csak nagyobb városban van? Ha 3-4 napig barnázik menstruáció előtt, az már "zavarnak" számít?
2021. márc. 8. 22:21
 9/10 anonim ***** válasza:
Bármelyik magánlaborban megcsinálják, csak előre be kell jelentkezni hozzá. Én 16000 Ft-ot fizettem a 3 pontos cukorterhelésért. A második kérdésedre sajnos nem tudom a választ, mivel férfi vagyok...
2021. márc. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Bocsi érte, visszavonom. A segítséget pedig köszönöm. Inkább a megérzéseimre (meg a hasonló tapasztalatokra) fogok most hallgatni, mint az orvosokra.
2021. márc. 8. 22:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!