Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van itt aki tud pontosabb...

Van itt aki tud pontosabb infót az Astrazeneca oltásról mondani? Illetve nem féltek tőle?

Figyelt kérdés

Nem tudom még, hogy beoltassam magam, mert azt mondják és olvastam is hogy akár elég kellemetlen mellékhatásokat tud produkálni.

Én kicsit félek attól is, hogy oké most megvéd a Covid ellen, de mondjuk 5-10-20 év múlva nem tud kellemetlenséget okozni? Teszem fel, például ha gyereket szeretnék akkor nem tudok miatta mert tönkreteszi a spermiumokat vagy például valamilyen rákom lesz tőle stb. Van okom félni?

Tudom bugyutának tűnik a kérdésem, mivel abszolút nem vagyok jártas az egészségügyben. De reménykedem hogy van itt aki sokkal jobban ért hozzá nálam és tapasztalatból és tudásból tud nekem érdemleges infót adni erről.

26/F



2021. márc. 9. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:
65%
Évek múlva okoz-e valami bajt, azt most senki nem tudja meg mondani még! Sokan megkapták az astrát, semmi bajuk tőle. Jó és hatásos az Astra.
2021. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

Ha bármelyik közül választhatnék, az Astra lenne az 1. számú választásom. Az, hogy lesz hőemelkedésed, lázad, ilyesmi, az nem nagy szám, elmúlik pár nap alatt.

A hosszú távú mellékhatásoktól én is tartok egy kicsit, de az minden vakcinánál benne van a pakliban. Persze, az igazi az volna, ha ki tudnánk várni 1-2 évet, de most nem olyan a helyzet. Azért nemzőképtelenségtől nem tartok, inkább esetleges daganatkeltő hatástól vagy hasonló.

Az én érveim a többivel szemben:

- az amerikaiak ellen nincs sok érv: új technológia, de papíron nem tűnik veszélyesnek, csak még nincs kipróbálva

- a orosszal alapvetően nem lenne bajom, csak hát ugye rossz tudományos sajtója volt, és az egészből az jött le, hogy sietnek, hogy ne maradjanak le az amerikaiak mögött. Szóval egy kicsit peresztízs szaga van az egésznek. És nem hiszem, hogy nagyon sietnének közölni az esetleges mellékhatásokat, mint ahogy más esetekben is mindig hajlamosak először sunnyogni, ha baj van.

- a kínai papíron a legjobb a jelenlegi helyzetben a mutánsok miatt, mert az összes többivel ellentétben ez az egyetlen, ami nem csak a tüskefehérjékkel dolgozik. De hát ugye kínai... Nem mondom, hogy nem lehet bármi minőségi, ami kínai, de azért vannak az embernek rossz tapasztalatai:( Plusz az ország kommunikációjával kapcsolatos fenntartásaim ugyanúgy megvannak, mint az oroszokkal szemben.

- ha bejön a Jansen, az is lehet jó, alapvetően hasonló az Astrához és a Sputnyikhoz, kérdés, tényleg elég-e az 1 dózis.


Az Astra előnye továbbá, hogy csimpánz adenovírust használ, míg a Sputnyik és a Jansen emberi adenovírust, amire az elterjedtsége miatt az európai emberek néhány százaléka (ha jól tudom, 5-10%) nem reagál, szóval ha ebbe a körbe tartozol, az sz*vás. A csimpánz adenovírussal meg Európában nemigen találkozunk:)


Az, hogy az Astráról vannak időnként hírek, hogy probléma van, nekem "szimpatikus", mert hát ekkora embertömeg oltásánál mindig lehet ilyenre számítani, és valahogy nem tudom elképzelni, hogy egy orosz / kínai vakcina használatát felfüggesztenék pár mellékhatásjelentés miatt. Erről legalább sokkal részletesebben közlik az esetleges veszélyeket.

2021. márc. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat. :)

Kicsit leegyszerűsítem: okozhat bármiféle rossz dolgot a jövőben?

2021. márc. 9. 14:54
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Na ez a millió dolláros kérdés:D 2-3 év múlva (vagy később) kiderül.
2021. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Honnan tudnánk mi hétköznapi emberek, hogy mit okozhat x év múlva? Külföldi oldalakon nézz utána, hogy eddig mik voltak, ha ennyire érdekel. De csak az elmúlt pár heti/havi mellékhatásokat fogod látni..
2021. márc. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
28%

#2

"A csimpánz adenovírussal meg Európában nemigen találkozunk:)"


Na hát ezaz. Ettől aztán nagyon nyugodtak lehetünk... utálom amikor olyan új dolgokat próbálnak az emberekre erőltetni ami akár balul sülhet el. És ez nagy eséllyel előfordulhat, mivel nekem ne mondja senki hogy pár hónap alatt előallnak egy vakcinával és a hosszú távú mellékhatásokról senki nem beszél.

Tekintve hogy vannak oltások amiket tizen évekig tesztelnek majd abból kiválasztják azt az egyet ami tényleg nem produkál hosszabb tàvon nem várt mellékhatásokat, én ilyen új vektorvakcinákban nem bízok és be sem adatnám, csak, hogy a fejesek jól megtömjék a zsebüket. Meg a nagy LÓF@SZT!

2021. márc. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os: nem érted.

Az emberi adenovírus köztünk van, és az emberek 5-10%-a ezért nem reagál már rá, tehát nem fog az immunrendszer védekezni ellene, így nem termel ellenanyagot a koronavírus ellen sem, mert a becsomagolt "cucc" megbújik az adenovírusban, és nem kerül kapcsolatba a szervezettel.

A csimpánzadenovírus ezért jobb, azzal a mi európai szervezetünk még meg nem találkozott, tehát lesz immunreakció.

A hozzászólásod többi részével messzemenően egyetértek, egy ideális világban tényleg jó lenne min. 2-3 évet várni. De most nincs ideális világ:( Mindenkinek magának kell eldönteni, melyik kockázatot tudja nyugodtabb szívvel vállalni: oltat vagy nem oltat.

2021. márc. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!