Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Van olyan akinek tb tartozása...

Van olyan akinek tb tartozása van és nem értesítette a NAV?

Figyelt kérdés
Most olvasom h a NAV a 4. felszólítást küldi azoknak akiknek nincs befizetve a tbjük, nekem nincs és azt hittem kapok vmi tájékoztatást mit csináljak, de eddig semmi. Azt se tom most a NEAK-nak vagy a NAV-nak kell küldeni vmit. Szeretném elektronikusan, de sehol nem adnak meg semmit, csak h nav.gov.hu-n tájékozódhatok.. adhattak volna vmi konkrétabb linket. Szeretnék bejelentkezni, h fizetném magamután amíg nem találok munkát, viszont a tartozásomat nem tudom kifizetni, arra meg vmi halasztást lenne jó kérni ( ha lehetséges). Na most esetleg vki hasonló cipőbe jár és tudna segíteni, hogy mit csináljak?

2021. márc. 9. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Pontosan leírják, hogyan kérdezheted le otthonról a tartozásod - kb 5-10 perc. Most a korona miatt biztos, hogy nem veszik olyan komolyan, ha tartozásod van - de ezt külön be is jelentheted náluk, ha bemész ügyfélfogadási időben.

2021. márc. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

2020. július 01-je óta nem kell bejelentkezni a járulék fizetésére.

A NEAK tartja nyilván a biztosítási jogviszonyokat és azokat, amik a járulék fizetése alól mentesítenek, ezért Ők is írják elő a fizetnivalót, amit a NAV tart nyilván, és adott esetben végrehajtás keretein belül be is hajt.


Persze ez csak a 2020. július 01-jét követő kötelezettségekre vonatkozik. Ha már előtte is lett volna fizetési kötelezettséged, arra be kellett volna jelentkezni. Mi a helyzet?


Ha még nem kaptál értesítést hátralékról, akkor nagy valószínűséggel nincs is ilyen nyilvántartva. De ahogy az előttem szóló meghatározta, ennek Te is utána tudsz nézni, ha lekéred az adófolyószámlád.

2021. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
... ügyfélkapu szükségeltetik hozzá...
2021. márc. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Megoldódott, köszönöm a válaszokat.
2021. márc. 11. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!