Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Valamennyi krónikus betegség...

Valamennyi krónikus betegség beleszámít a covid védőoltás esetében a krónikus betegekre vonatkozó oltandók elsőbbségi listájában, vagy csak bizonyos betegségek?

Figyelt kérdés
pl. műtéti indokoltságot még el nem ért de uh-n látszó lágyéksérv, 1. fokú prosztata megnagyobbodás, 13 mm-es lép heangioma. Érdekelne mire számítsak, mikor kerülök sorra az oltással.

2021. márc. 14. 06:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Cukorbetegség,rák,szív és érrendszeri betegségek, tüdőt érintő betegségek (COPD,asztma stb.). Más nem.
2021. márc. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-es, mi alapján mondod ezt? Én sem tudom, sajnos, de az autoimmun betegségeket és a magas várnyomást pl. biztos kihagytad.
2021. márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A magas vérnyomás szív és érrendszeri. De a daganatos is kimaradt.
2021. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es, először is leszögezném, hogy nem vitatkozni szeretnék, hanem inkább érdeklődni, tudniillik a körzetim az...

A lényeg, autoimmun beteg vagyok, (szklerózis) Írtam is ide ezzel kapcsolatban kérdést. Egy ideig úgy volt, hogy autoimmun betegek nem kaphatnak oltást. Pl. influenza ellenit be sem adta volna, mondjuk nem is kértem. Most meg telefonon beszéltünk, és a sárga földig lemart, hogy mi az, hogy én még nem regisztráltam az oltásra. Pl. az orosz vakcinán rajta is van, hogy autoimmun betegeknek nem ajánlott.

Bocsánat kérdező, hogy belekérdeztem a te kérdésedbe, de magam is tanácstalan vagyok.

Amúgy itt van egy lista a Covidnál rizikóval járó alapbetegségekről:

[link]

2021. márc. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja de akkor mikor feltüntetik, hogy kinek milyen alapbetegsége volt(és hozzáteszik, hog ez is hozzájárult a halálához), akkor a refluxtól kezdve a pajzsmirigybetegségeken át a pollenallergiáig mindent beírnak. Úgy lenne a tiszta, hogy akkor ezeket is kezeljék krónikusnak...
2021. márc. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy több olyan betegség van aminél nem ajánlott oltani.
2021. márc. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Nekem magas mélyvénás trombózisom volt. Akkor én is a rizikós csoportba tartozom?
2021. márc. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe, jól kezelt asztmám van, gyógyszerszedés mellett hála Istennek rohamom sem volt már vagy egy évtizede. Valahol azt olvastam, hogy akiknek ilyen enyhe, azok sajnos nem fognak egyhamar sorra kerülni. :/
2021. márc. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
#7: Trombózis hajlam és lezajlott trombózis mindenképpen veszélyeztetettséget jelent. Nekem covid után két hónappal volt vérvételem, alig tudtak vért venni tőlem, illetve amikor végre sikerült megszúrniuk (behívták az anesztest, a laborosnak nem sikerült negyedjére sem vért vennie), az egy ampullányi vért úgy kellett kimasszírozni belőlem. Utána pedig ennek megfelelően pocsék értékeim is lettek. Vigyázz magadra.
2021. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ha nem fogy az elvárt tempóban a vakcina, akkor rövidesen a halk büdös fingás is krónikus betegségnek fog számítani.
2021. márc. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!