Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Idős szüleim megkapták az...

Idős szüleim megkapták az AstraZeneca vakcinát és majd a 2. oltásra csak nyáron júniusban kell menni?

Figyelt kérdés

Orvos is azt mondta nekik hogy majd nyár elején találkoznak újra a 2. oltásnál, de előtte majd szólnak telefonon. Az Astra-s oltási papíron is az áll hogy jún 3 az esedékes második oltási időpont.


Hogy is van ez akkor? Nem úgy volt hogy 1 hónapon belül kell adni a második adagot, és utánna lesz az hogy 90% környéki védettsége lesz az adott beoltottnak?


2021. márc. 15. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
81%

Én úgy tudom, hogy azóta módosítva lett a második oltás időpontja, 4-12 hét telhet el a két vakcina között.


[link]

2021. márc. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%
12 hét az ideális idő a két adag között.
2021. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

"A védettség kialakulásához 2 adag, 4-12 hét különbséggel beadott vakcina szükséges. Magyarországon 4 hét különbséggel alkalmazzuk a vakcinát, a mielőbbi védettség kialakulása érdekében."


Szóval június belefér, de szerintem hamarabb megkapják.

2021. márc. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Most már 12 hétre hívják az AZ-oltottakat, az adja a legmagasabb hatékonyságot
2021. márc. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!