Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Covid elleni oltást miért nem...

Covid elleni oltást miért nem kapunk?

Figyelt kérdés
40 éves nő vagyok, krónikus beteg, a betegségem súlyos és nagyon ritka, nem ismeri általában egy háziorvos, de nem is járok sokat hozzá, ennek tudom be, hogy eddig nem kaptam meg az oltást. 1 éve nem megyek sehová nehogy elkapjam a covidot. Anyámmal egy telken élünk, ő daganatos beteg, áttéttel. Mindketten kaptunk értesítést arról, hogy krónikus betegek vagyunk, oltást viszont egyikőnk háziorvosa sem hajlandó adni. Engem ma azzal a szöveggel hajtottak el, hogy krónikus beteget nem oltanak, csak öregeket, nem hiszem, hogy ez igaz lenne, több beoltott embert ismerek a miénknél sokkal kisebb betegséggel. Budapesten élünk. Panaszt hol lehet tenni esetleg?

2021. márc. 22. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Regisztráltatok?
2021. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagy soron, mostanában sok nyugger frissen regisztrált, és ők vannak elöl. Szóval kb hiába halad elvileg az oltás, a korosztály nem változik.
2021. márc. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen regisztráltunk, már nagyon régen. 30-as ismerőseim kapják az astrazenecát, nem komoly betegségekkel.
2021. márc. 22. 21:15
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Elvileg 47 éves kortól hívták be oltásra a krónikus betegeket a hétvégi akcióban. Szóval te még fiatal vagy. Anyukád viszont fura, hogy nem kapott értesítést.


Sajnos műszaki probléma is lehet, hallani arról, hogy valaki regisztrált, de mégsincs benne a rendszerben, vagy nem a saját háziorvosának a listájára került rá. Szóval én telefonon mondanám a háziorvosnak, ha még nem tud róla, hogy ti mindenképp szeretnétek oltást, és ha nem vagytok a listán, akkor mit kéne tennetek. De lehet, hogy nem fog tudni segíteni. Elég nagy a szervezetlenség, és erről nem az orvosok tehetnek.

2021. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%

A krónikus betegeket oltópontra hívják, mivel őket a Pfizer-rel oltják be, amit a háziorvosok nem nagyon kapnak, mert nem tudják hol tárolni. Regisztráltatok egyébként az oltásra?

E-mail-ben panaszt tehetsz: koronavirus@1818.hu címen, vagy telefonon:

06-80-277-455, vagy 06-80-277-456-os számon.

2021. márc. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
79%
70 körüli szüleim nem kaptak még értesítést, 35 éves ismerősöm nemrég kapta meg, annyi a baja, hogy kórosan elhízott.
2021. márc. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Regisztráltunk és a háziorvosokkal már többször beszéltünk. Anyámé azt mondja, hogy sokan vannak előtte, mondjuk nem tudom kinek van ennél súlyosabb betegsége. Az én orvosomat sem értem, de a ritka betegségek mindig hátrébb kerülnek az ismertekkel szemben.
2021. márc. 22. 21:22
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
Én sem vagyok még oltva, krónikus 52.vagyok. Az orvos szerint, most az időseket oltják. De bármikor hívhatnak minket, krónikusakat oltópontra. Kérdés: MIKOR!?
2021. márc. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
attól is függ hogy hányan regisztráltak a ti körzetetekben. valahol pl sok az idős és abban a körzetben midnen csúszik
2021. márc. 22. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
49%
Az mondjuk felháborító, hogy a dagikat előre veszik, aki meg normális eszik/mozog, az forduljon fel.
2021. márc. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!