Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Aki kapnak covid elleni...

Aki kapnak covid elleni védőoltást, előtte min esik át az illető?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy megvizsgálják-e, ha igen, hogyan, illetve megnézik-e az alany kor előzményeit, állandó betegségeit stb? És akkor csak ezek után derül ki, hogy kaphat-e ezek után oltást?

2021. márc. 29. 18:35
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Hát meg kéne vizsgálni. De nincs erre kapacitás.


Komolyan, valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp covidos, csak tünetmentes. Pedig így nagyon nem szabadna, mert brutális mellékhatásai vannak...


Se teszt, se semmi nincs. Csak egy kérdőív, hogy "láz, köhögés az elmúlt 2 hétben?" nevetséges.. Aztán aláírás, szuri, már gördül tovább a futószalag.

2021. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
Minimum egy teszt kellene előtte, hogy aki már fertőzött, ne kapja meg. Láthatóan nem nagyon gondolt erre senki, majd a legközelebbi vírusnál talán tanulnak belőle.
2021. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ettől féltem. Felmerült bennem is, hogy lehet be kéne oltatnom magamat, de így biztos nem fogom. Van autoimmun betegségem is, és nem biztos, hogy jó ötlet így. Elég szomorú, hogy ezeket nem veszik figyelembe, pedig úgy tudom, több betegség is van, ami kizáró ok lehet.
2021. márc. 29. 19:53
 4/8 anonim ***** válasza:
45%

Hát igen, maximumom a küszöbön, ha nem figyel.

Eszem megáll, hogy nem tesztelnek közvetlen előtte legalább egy gyorsteszttel, naponta legalább 100-an kapnak fertőzötten oltást, egyszerű matematika.

2021. márc. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Van egy kérdőív, azon rákérdeznek jópár dologra. Ezt megnézi egy orvos az oltás előtt, még kérdezget is, ha kell. De ennyi. Legalábbis én ma voltam, és így volt.


Hivatalos helyen még nem olvastam, hogy probléma lenne, ha valaki éppen beteg, mikor beoltják, és az én biológiai ismereteimből is az következik, hogy ez nem veszélyes, csak oltóanyagpazarlás. Ha ilyenkor valaki kórházba kerül, az oltás nélkül is oda került volna.

2021. ápr. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5-ös

Ja, azt is csak pusztán szórakozásból írják elő, hogy még utána sem kaphat 3 hónapig, nemhogy alatta.

2021. ápr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6, csak igazolt fertőzés esetén van ez előírva, és az oltóanyag-spórolás a célja. Nem is minden országban vezették be.
2021. ápr. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Nem szerencsés, ha valaki úgy kapja meg az oltást, hogy közben épp megfertőződött a koronavírussal is,

mivel ilyenkor az immunrendszer figyelme az oltóanyagra irányulhat, így kevésbé tudja féken tartani magát a fertőzést. Ez pedig azzal jár, hogy adott esetben súlyosabb formában jelentkezhet a betegség"

2021. ápr. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!