Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Suli után nem fizettem TB-t,...

Suli után nem fizettem TB-t, volt fizetési kötelezettségem?

Figyelt kérdés

Sulit mikor befejeztem nem találtam munkát 1evig.


Nem adtam be sehova formanyomtatványt hogy fizetni szeretném magam után a Tb-t, és nem is voltam orvosnál sem.


Lehet tartozásom emiatt a NAV fele? Levél semmi nem jött akkoriban, és most sem.


Azóta dolgozom folyamatosan megszakítás nélkül.


Válaszokat koszonom.



2021. márc. 31. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet, én is ebben a cipőben járok, hogy van kb 1 év elmaradásom az elmúlt 5 évben. Küldeni fognak levelet, vagy az első háziorvos látogatásodnál kiderül. De simán behajthatják.
2021. márc. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Menj be a NAV-hoz és rendezd. Adó módjára behajtják, de akkor már kamatokkal.
2021. márc. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem, ahogy lejárt a diákom - Novemberben vagy Decemberben-, már kaptam is a levelet, hogy fizetnem kell😅

Februárban lett munkám, utána kaptam is a levelet, hogy bejelentettek.


Van ügyfélkapud? Ott tapán láthatod, hogy érvényes volt e a TB-d akkor.

De minél előbb nézz utána, ne később kelljen milliókat fizetni.

2021. márc. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nagy itt a kavarodás. Tavaly novemberben lett volna egy fizetendő hónapom -pontosabban kb. 20 napom -, be is jelentkeztem, erre visszadobtak egy határozatot, hogy elutasítják, nem kell fizetnem, biztosítva vagyok. (Tuti nem voltam biztosítva)
2021. márc. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De úgy is ha nem jelentettem nav fele hogy magam után szeretném fizetni?
2021. márc. 31. 18:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy is, kérdező. Ha szerencséd van, és 5 év múlva jönnek rá, akkor elévült. Amúgy nem.

Nézz rá az ügyfélkapus rendszerben, nehogy pont az orvos előtt derüljön ki, hogy nem vagy biztosítva, mert az is sokba fog (pluszban) kerülni

2021. márc. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ügyfélkapun letudod magadnak kérni automatikusan hogy mennyi az elmaradásod, de elég sok menüponton kell végimenni így nem tudom leírni fejből.


De mióta az új rendszer van egyébként is küldenek levelet az ügyfélkapudra ha sok az elmaradásod, sőt akár fizikai postán is. Ha még nem küldtek semmit akkor lehet nincs gond. 2020 nyarán volt egyfajta reset, azóta jobban figyelik.

2021. márc. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Suli után"


Ez nem tudom milyen időszakot ölel fel. 2020. júliusától új rendszert vezettek be a járulékot illetően. Addig magának az adózónak kellett bejelentkeznie a járulék fizetése alá, ami által a NAV előírta a kötelezettséget. Ezt a 124. adónemen tartották nyilván.

2020. júliusától már a NEAK írja elő mindenféle bejelentkezés nélkül (is) a járulékokat, de ugyanúgy a NAV tartja azokat nyilván 2020. júliusától kezdve már nem a 124. adónemen, hanem a 408. adónemen.


Ha nem kaptál semmit eddig, ami tartozásra utalna, akkor hagyd a fenébe. Az is lehet, hogy - mivel most dolgozol - nem is fogják észrevenni. Ha meg igen, akkor lesz valamelyik fentebb említett adónemen (vagy mindkettőn) hátralékod. Értesítést fogsz róla kapni. Mivel van béred, ezért abból le fogják tiltani, ha önként nem fizeted meg.


Ami fontos! A 408. adónemen lévő hátralékod ne haladja meg a havi járulékösszeg hatszorosát. Ha meghaladja, TAJ-szám érvénytelenítés következik, és nem látnak el "ingyen" az orvosok, amíg ki nem fizeted.

2021. ápr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!