Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A ma adott vérrel, ami sajnos...

A ma adott vérrel, ami sajnos tökkevés volt (nem voltam valami formában ma :/ ), azzal mit kezdenek utólag? És az elmomdott lehetséges folytatás (lent részletezve) lehetséges éppen így?

Figyelt kérdés

27/F vagyok. 55 kg. Volt korábban több sikeres véradásom. De ma nemigen jött össze, alig folyt, és így is egy pár perc után már elkezdtem magam gyengének érezni. Nem szédültem el, a tűkihúzás után pár perccel már fel is álltam és még akkor Se szédültem, amíg a tű bent volt, addig se szédültem, ám megfogalmazhatatlan módon mégis elgyengültem, pedig reggeliztem és ittam is előtte (a művelet is reggel volt). Leginkább persze azt vette észre az orvos, hogy amíg folyt a vérem, addig is lassan folyt. Megbeszéltünk, hogy hogy vagyok. Kivette.

Utána azt mondta az asszisztense, hogy be se visz a rendszerbe (amiben amúgy látta, hogy korábban már valóban volt több sikeres véradásom is), ha rászánom magam, már egy hét múlva is megpróbálhatom újra. Na ez utóbbi dolog, ez tényleg?



2021. ápr. 1. 13:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Covid
2021. ápr. 1. 13:50
 2/7 A kérdező kommentje:
((véletlen a kommentem, a hülye teló nem.ugrott át máshova az írás előtt))
2021. ápr. 1. 13:51
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
55kg-os férfiként minek adsz vért? Csoda, hogy élsz, hacsak nem 160cm vagy.. A véred a megsemmisitőben landolt!
2021. ápr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 csak az elejére: Hogy minek? Mert miután először 18 évesen a gimimben adtam, és akkor is sikerült, utána többször is voltam újra. Egyik alkalommal sem lettem rosszul, se közben, se kicsivel később, se még később. Talán akkor lenne csoda az előző mondatom tartalma, ha olyan rendszeres véradó lennék mint C. Ronaldo, de nem olyan vagyok, ha ő az "often", akkor én nagyon csak "sometimes" voltam xD

Külön a végére: na ez már infó legalább

2021. ápr. 1. 14:53
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted a véradás valami kihívás? Senki sem lesz rosszul, hacsak nem vérszegény, vagy a vérvételtől irtózik. 50kg alatt a nőktől sem vesznek vért, nem véletlenül, neked sem kellene lehetetlen kihívásokba kezdened. Inkább egyél/igyál normálisan, akkor ez neked sem jelentene gondot.
2021. ápr. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

„Szerinted a véradás valami kihívás?” ↔ „neked sem kellene lehetetlen kihívásokba kezdened” WTF most akkor melyik, nem tartod kihívásnak, vagy de, kedves #5?...

„Szerinted a véradás valami kihívás?” *magában: ‒ Nemtom ezt miért tőlem kérded (ha tőlem), mikor én #4-ben pont nem azt írtam, hogy annak tartanám... Nem kihívásból csináltam, amikor már voltam sikeresen vért adni, hanem #csak_úgy, elvileg ezt jelenti a kommentem, legalábbis annak megfelelő része önmagában. VAGY a Ronaldós példát képes voltál komolyan érteni? Az CSAK PL. volt, a magyar nyelv tele van olyannal, ami vagy átvitt értelem, vagy csak pl., ezek nem szó szerint értendőek...

NA MINDEGY, látom mindenhogyan el akarsz ásni, mert ha nem írtam volna, hogy a korábbi alkalmaK sikerülteK, akkor azért lennék nyápic, ha meg írtam, akkor meg jaj mintha kihívásnak vettem volna a véradást és mintha csak ezért mentem volna... Tipikus „van-e sapka a nyuszi fején vagy nincs” dolog lett ebből (mondjuk Abszurdisztánban miből nem)

2021. ápr. 1. 22:08
 7/7 A kérdező kommentje:
függetlenül írom most minden korábbi írásomtól, hogy a válaszok utsó 1-1 mondatát azt #vettem, mint infót az előbbi esetben és jótanácsot az utóbbi esetben;)
2021. ápr. 1. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!