Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha oltópontra megyek felvenni...

Ha oltópontra megyek felvenni az első vakcinát, akkor ott a helyszínen fogják közölni a második oltás időpontját?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 1. 19:22
 1/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
85%

Mit jelent az, hogy felvenni?

Igen, ott ráírják a papírodra.

2021. ápr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
#1, sokan használják a "beoltatom magam" szinonímájaknét a "felveszem az oltást" kifejezést. Nekem is fura, de eléggé elterjedt. Főleg idősebbektől hallottam.
2021. ápr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Értem, nem megbántásból kérdeztem, csak most ez egy új kifejezés vagy tájszólás? Fura és logikátlannak hangzik, de minél többet olvasom, annál jobban tetszik.
2021. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalos tájékoztatókban is szokták használni ezt a felveszi az oltást kifejezést. Az oltakozni szó is fura, de nyelvtanilag helyes.

Ha megkaphatod a második vakcinát, akkor időpontot is fognak adni hozzá. Ha esetleg azok közé tartozol, akik csak később kaphatnak másodikat, akkor még nem. Ugyanis van olyan törekvés, hogy legalább egy adagot minél több ember kapjon, emiatt bizonyos oltás típusoknál, nem magas kockázatú oltottaknál csúszhat a második oltás időpontja.

2021. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én tegnap voltam egyébként, és úgy tűnt, normál esetben beírták volna a kártyámra, hogy mikor kéne a második adagot adni. De mivel várandósként mentem, majd a szülés időpontjától függ a második adag, így nem írtak be semmit.
2021. ápr. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

" csak most ez egy új kifejezés vagy tájszólás?"


Cecília mamánk szokta mondani, hogy felvenni az oltást és oltakozni. :)

Viccből néha én is így mondom :)

2021. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!