Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A fideszes politikus miért...

A fideszes politikus miért kap meg minden orvosi segítséget míg édesanyámat hagyták meghalni?

Figyelt kérdés

Mélyatlatás, műtüdő, külön szoba miközben máshol 5-6 embert zsúfolnak 3 fős szobákba.. én édesanyám 2 évvel idősebb mint a politikus mégis azt mondták nincs kapacitás nem tudnak vele mit kezdeni és esélyt sem kapott azokra a kezelésekre, átlagos emberért nem tesznek meg mindent az első a fidesz meg a kormány emberei

magyar emberek az elsők persze csak ha fideszesek



#FIDESZ #koronavírus #kórházi ápolás
2021. ápr. 3. 20:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Őszinte részvétem. Ez nem Fidesz vagy Dk. Politikusok vs köznép.
2021. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
62%

Ez nekem is eszembe jutott.

A műtűdő az amin én is kibuktam kérdező, hogy apukám miért nem kapott erre lehetőséget.

Utána végig olvastam a neten az összes létező infót és azt találtam, hogy nálunk még csak pár darab ilyen műtűdő van, és valamelyiken nagyon sokáig rajta vannak, ezért nem tudják csak úgy lekötni róla a beteget.


Sok képviselő és híres ember sem kaptam meg ezt a lehetőséget. Nem csak a mi szeretteink. :(

2021. ápr. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de az embereket rangsoroljuk. Azt hagyjuk életben, akik fontosabbak. Egy orvos, politikus, jogász fontosabb lesz egy nyugdíjasnál, átlagembernél. Részvétem! Ettől függetlenül ideje objektíven, racionálisan tekinteni a világra.
2021. ápr. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
16%
Fordított esetben miért pont édesanyád, édesapád kapta volna azt a segítséget? Miért nem a politikus, orvos, jogász? Ebbe nem gondoltok bele?
2021. ápr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
57%

ECMO nagyon kevés van az országban, talán 10 darab. Tehát nem csak anyukád nem kapta meg ezt a lehetőséget, hanem több ezer ember sem.

Hogy a Fideszes politikus miért? Jó kérdés. Szeretném azt hinni, hogy észérvek mentén rangsorolnak, azaz azt teszik ECMO-ra, akinek azzal a legnagyobb esélye van a túlélésre. De nyilvánvalóan nem így van.

Részvétem édesanyád miatt:(

2021. ápr. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Képzeljétek magatokat a helyemben mikor közölte velem a főorvosnő, hogy édesanyám meg fog halni mert kell az erőforrás más betegekre, mert ő úgy döntött (vagy valaki) az én édesanyám nem érdemel meg MINDEN vagy nem tudnak biztosítani MINDEN segítséget, hogy túlélje


Előtte való nap voltam bent látogatni, bizakodva jöttem ki, mert felült, beszélt, csak oxigénmaszk kellett neki és MÁSNAP azt mondja a telefonban, a doktornő hogy a hagyományos gyógyszerekkel nem tudják megmenteni


És ezek után a pofámba hazudik a kormány, hogy fele kapacitást se értük el és hogy világszínvonalú egészségügy??? meg tapsoljak az orvosoknak??? ugandába milliárdokat költünk mi a f...szé nem veszünk több orvosi eszközt??

2021. ápr. 3. 21:08
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

Azért, mert nem az orvosi eszközök mennyiségén múlik, hanem az orvosok és szakdolgozók számán. Orvost és szakképzett intenzíves nővért pedig nem lehet venni.

De igen, abban maximálisan igazad van, hogy a kormány a pofánkba hazudik, hogy nincs baj és minden szuper, minden ember a legjobb ellátást kapja. Nem, ez nincs így, már hetek óta nincs így, ezt kiabálja az összes orvos és egészségügyi dolgozó, csak senki nem figyel. Már a harmadik hullám kezdete óta szelektálás megy a betegek között, sok helyen 65 év felett egyszerűen nem tudnak senkit lélegeztetőgépre tenni.

Nem azért, mert valakinek nincs kedve hozzá, hanem azért, mert normális esetben két lélegeztetett betegre kell egy szakápoló ahhoz, hogy megfelelő ellátást tudjon nyújtani, most pedig 8-10 betegre jut egy. Nem véletlen, hogy a lélegeztetőn lévő betegek halálozási aránya 95%-os. Nem azért, mert nem tesznek meg mindent, hanem mert ennyit tudnak tenni.

2021. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
37%

6

És miért pont édesanyádat mentenék meg, miért nem egy másik ember édesanyját? Erre tudnál válaszolni?

2021. ápr. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

#4

Édesanyám ugyanúgy végigdolgozta az életét és ugyanannyi egészségügyi járadékot fizetett mint bármelyik politikus, jogász vagy orvos. Innentől fogva ugyanolyan ellátást érdemel mint bárki más. Az ég világon semmi jelentősége annak, hogy a melletted fekvő, levegőért kapkodó beteg a való életben politikus, jogász vagy orvos, mindent meg kell tenni az ő életéért is.

De fennáll a kérdés számodra is, miért gondolod magad alsóbbrendűnek és miért érzed azt, hogy kevesebbet érdemelsz mint egy politikus? ő valami szent ember, vagy azért mert más szakmát választott miért különlegesebb nálad?

2021. ápr. 3. 21:24
 10/25 anonim ***** válasza:
18%

9

A politikus részt vesz az állam vezetésében, a jogász az igazságügy fenntartásában, az orvos meg... hát ő más életeket ment. Oké, személyes sérelem ért, én megértelek, én is fel lennék baszva a helyedben, de ettől még objektíven kell belegondolni az egészbe. De feltehetném úgyis a kérdés, hogy korlátozott lehetőségeknél miért pont édesanyádat mentenék meg a politikus helyett?

2021. ápr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!