Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy PCR-tesztnél...

Normális, hogy PCR-tesztnél csak a nyelvemről vettek mintát?

Figyelt kérdés

Történt már valakivel ilyen? A Whitelabnél voltam, Szegeden. Ezt írják az oldalukon:


Legmagasabb érzékenységű, hatóságilag elfogadott koronavírus PCR vizsgálat, SARS-CoV-2 vírus kimutatása molekuláris biológiai módszerrel, aktív fertőzöttség kimutatására.

Ezen vizsgálatunk az éppen aktuális fertőzöttségről nyújt információt már jóval a tünetek megjelenése előtt, ezért nem csupán diagnosztikus vizsgálat, hanem klasszikus szűrővizsgálatként is használható módszer. Nem alkalmas védettséget igazoló okmány igénylésére, de pozitív teszt esetén automatikusan védettségi igazolványt kap a fertőzött betegségét követően.

Ha az orrból vagy a torokból mintát vesznek: Mintavételt megelőzően a sikeres mintavétel érdekében kérjük, hogy időpontja előtt 4 órán keresztül ne fogyasszon ételt, italt. Ne dohányozzon. Ezen időtartam alatt ne történjen fogmosás, szájvíz használat. A mintavételt követően ezen megszorítások azonnal feloldhatóak.


Velem konkrétan az történt, hogy megkérték, hogy gyűjtsek össze egy kis nyálat a számban, és a nyelvemet megpiszkálta, meg a nyelvem alatt, picit a torkomnál is volt, de nem nyúlt le meg semmi. Ez mennyire szabályos szerintetek? Olvasok most ilyen nyáltesztekről, amik nem túl hatékonyak, de az alapján amit bemásoltam, szerintem le kellett volna nyúlniuk a torkomba, nem?



2021. ápr. 5. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
PCR tesztet orr vagy szájgarat nyálkahártyáról vesznek.
2021. ápr. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
57%
A torkodba nem kell lenyúlni, csak a garatba, de téged simán lehúztak, és a szabadnapos takarítónő vett tőled egy értékelhetetlen mintát.
2021. ápr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
61%

Kérdező! Azt mondod, hogy a torkodból is vett mintát, tehát gondolom a garatra gondolsz. Nem kell "lenyúlni" a torkodon hozzá.


#2-es meg inkább ne írtál volna semmit. :DD

2021. ápr. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

2-esen jot rohogtem, kell egy kis poen ezekben a nehez idokben is😀

Amugy en is csodalkoztam, h epp csak a szambol vettek, nem a torkombol. Azt hittem, melyebbre lenyulnak. Gondolkoztam h ez igy er e vmit. De a paromnak, akivel ugyanott csinaltattuk a tesztet, pozitiv lett😩

2021. ápr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszi a válaszokat. :)
2021. ápr. 9. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!