Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ferjem kronikus beteg(magas...

Ferjem kronikus beteg(magas vernyomas) es enyhen tulsulyos, 38 eves es meg nem hivtak oltakozni, ez hogy lehet?? Honapokkal ezelott regiszraltunk.

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy a haziorvos az altala kedvelt, regota ismert embereket hivogatja be, mivel ott voltam mikor telefonalgatott, es mindenkit regi ismeroskent hivott, hogy "Pistikem gyere mar be oltakozni", mi meg csak 3 eve koltoztunk ide, alig ismer. Szerintetek felhivjam es szamon kerjem, hogy hogyhogy a ferjem nem hivtak meg be???? Most olvastam a hivatalos allaspont szerint februar vege ota oltjak a 60 ev alatti kronikus betegeket. Ismerosi korben tobb 30as, 40es embert beoltottak, akiknek tudomasom szerint nincs alapbetegsege.

Ha a ferjem elkapja, akkor ra sulyos hatassal lehet a covid a betegsegei miatt, es nagyon feltem ot!



2021. ápr. 5. 23:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvosok csak most kaptak nemrég teljes listát. Eddig csak életkor alapján kapták meg az érintettek listáját.

A háziorvosomhoz 30 éve járok. 48 évesen, daganatos betegként még nem kerültem sorra.

2021. ápr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%
A mi körzetünkben még a 60 felettiek oltása zajlik gőzerővel. Sokára fog még sorra kerülni, ha a ti körzetekben is sok idős van és nagy körzet.
2021. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben most, a napokban kezdték oltani az egészséges, fiatalabb embereket. Szerintem ti is hamarosan sorra fogtok kerülni.
2021. ápr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez fura, nekem egy súlyosan elhízott rokonom már a másodikat is megkapta, 35 éves és alig mozdul ki otthonról. Az hogyan lehet? Én nem regisztráltam még, csak fura, hogy a kérdező még nem kapott.
2021. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
kérdező férje elnézést
2021. ápr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ne ertsetek felre, nem vadaskodni akarok, csak ez a helyzet kikeszit! Dolgoznia ugye muszaj menni, emberek kozott van, nap mint nap veszelynek kiteve...

1-es sajnalom hogy nem kerultel sorra megdobbento!

2021. ápr. 5. 23:20
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az 1-es vagyok. Kb mostanában kerülnék sorra... Csak azóta elkaptam, így most már az a fránya három hónap is közre fog játszani, a kevés vakcina miatt.

Kérdező: az nem mindegy, hogy az adott körzetben hány idős beteg van, abból mennyi krónikus beteg.

Általában ott, ahol kevesebb van, és azok is válogatnak, hogy milyet akarnak kapni, ott kerültek sorra a fiatalabbak.

Na meg most ugye a pedagógusokat, és az iskolában, óvodában dolgozókat előre kell venniük.

És nem csak a tanárokat, de a takarítókat, iskolatitkárt, konyhai dolgozókat, portásokat, mindenkit.

2021. ápr. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen, csak azert megdobbentett, hogy a kormany allaspontja szerint mar februarban a 60 ev alatti kronikus betegeket kezdtek oltani. Akkor azert mar sorra kerulhetett volna. Bar igazad lehet, hogy akkor meg az oltas is keves volt. Ez 17 ezres varos, es csak 3 orvos van, tudom hogy ez baromi sok embert jelent.

Lehet, azert megprobalok valahogy erdeklodni, ha egyaltalan el tudom erni oket.

Most allitolag kulonben mar annyi az oltas, hogy a cseheknek ajandekozunk, ha jol tudom ...

2021. ápr. 5. 23:36
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

“Nem vádaskodni akarok”

Pedig sikerült. Nyilván van egy csomó régi páciense, azért mert barátságos hangnemben hívja fel őket kerülve a formalitásokat, még nem biztos, hogy az illetőnek ne lenne rá szüksége. A háziorvosok körzet szerint dolgoznak, az meg nem az orvoson múlik, hogy mennyi idős/ krónikus ember tartozik hozzá, egy újépítésű lakóparkos környék esetében már a fiatalokat oltják, míg egy falusi körzetben még mindig zajlik az időseké.

Egyébként, ha annyira félted őt, akkor segíts neki lefogyni, nem csak a covid jelent nagyobb veszélyt egy elhízott embernek.

2021. ápr. 6. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy nem direkt hagyja ki a férjedet. Hatalmas körzete van, ahogy írod, és lehet hogy nemcsak rengeteg idős, de kismillió fiatalabb krónikus is van a betegei közt. Nem is ismernek az orvosok sok pácienst annyira, hogy össze legyenek haverkodva, a rendelésnek haladni kell, nem szokás ott órákat trécselni.


Ha fel is hívod, csak szépen, nyugodt hangnemben érdeklődj, hogy hol tart az oltás, és meg tudná-e mondani, hogy szerinte a férjed kb mennyi idő múlva kerül sorra. Az is lehet, hogy még olyan messze van ettől, hogy meg sem tudja mondani, mert többszáz nála veszélyeztetettebb beteg van még előtte (a magas vérnyomás és kis túlsúly sajnos nagyon nem ritka). Egy pillanatig se éreztesd vele, hogy az ő hibájának tartod, hogy még várni kell, mert azzal tényleg kivívod az ellenszenvét.

2021. ápr. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!