Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A haziorvos felajanlotta hogy...

A haziorvos felajanlotta hogy beoltana Astra Zeneca oltassal,de én félek,mert éppen ettől az oltástol halt meg Ausztriaban egy nővér,ti mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 6. 21:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

tudni kellene rólad mindent. mennyire vagy hajlamos a vérrögképződésre, milyen egyéb orvodi adataid vannak, stb.......

nem itt kellene megkérdezneg hanem a háziorvosodtól aki ismeri a kórtörténetedet és annak alapján tud javasolni olróanyagot.

mi még azt sem tudjuk itt a gyakorin, hogy fiú vagy-e vagy jány?

2021. ápr. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Én nem fogadtam el/ill.konkrétan hivatalosan nem ajánlotta fel,de visszautasítanám.

Pont ma olvastam,hogy hivatalosan is elfogadták,hogy van köze az esetekhez.

Nyilván ettől még nagyon sok embernek használ,és semmi baja nem lett tőle,pl.a nagynénémnek sem.

Én nem vállaltam a rizikót,mivel nem tudják még mi okozza a vérrögképződést.

Neked kell mérlegelned.

2021. ápr. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Nincs rá bizonyíték, hogy ettől az oltástól halt meg. Angliában vagy 15 millió ember beoltottak vele, egy ekkora mintában amúgy még többnek kellett volna trombózisnak lennie. Persze elutasíthatod, de engem inkább az zavarna hogy 3 hónapot (!) kell várni a második adagra...
2021. ápr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én beadatnám, mégiscsak jobb, mint a semmi, és szednék mellé Asprin Protectet.
2021. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Azt kéne tudni, hogy meddig kell várnod egy másik oltásra, amit elfogadnál. Mert oké, extrém ritkán lehet talán esetleg, hogy vérrögöt okoz. Nade ha hetekkel később kapsz oltást, akkor mennyivel nő meg az esélye, hogy megfertőződsz? Vedd figyelembe a jelen járványhelyzetet is... Mert ugye a covid, ha elkapod, sokkal nagyobb eséllyel okoz vérrögöt.


Szóval ha elzárkózva élsz, csak boltba jársz szkafanderben, otthonról dolgozol és nem bánod, hogy még tovább kell folytatnod ezt az életformát, akkor oké, utasítsd el az oltást. Akkor lehet, hogy nem éri meg a kockázat. De ha találkozol emberekkel, vagy a háztartásodban lakik olyan, aki hazahozhatja a vírust, akkor igenis kérd - és ezzel KISEBB eséllyel lesz trombózisod, mert elkerülöd a súlyosan trombózisveszélyes covidot.

2021. ápr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Visszautasitottam.Varok a Pfizerre
2021. ápr. 7. 21:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem most leszel beoltva.

20 millió beoltottból 79 nél lett vérrög, ez 0,00000395%, de még az sincs bebizonyítva.

Még a fogamzásgátló is több esetben okoz vérrögöt, mégis milliónyi nő szedi önként és dalolva.

Ha meg elkapod a covidot amíg vársz a Pfizerre, annak sokkal nagyobb kockázatai vannak.

2021. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként pfizerrel is voltak problémák, azt ne higgyétek hogy egyedül az astránál lehetnek mellékhatások. Covid sokkal nagyobb eséllyel okoz trombózisveszélyt mint bármelyik oltás.

Angliában december óta oltanak astrával, Németországban is rengeteg egészségügyis megkapta, a 49 éves oszták nő akivel keltik a pánikot hogy astra miatt halt meg, több alapbetegséggel is rendelkezett.

2021. ápr. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha pont én leszek az a kivételes eset aki trombozist kap?Soha nem tudhatjuk kit érint és kit nem.Én nem kockàztatok.Inkább várok.
2021. ápr. 8. 18:44
 10/11 anonim ***** válasza:

Attól félsz hogy te leszel az egy az egymillióból? Hát lehet de ezen logika mentén soha többet ne vegyél be semmilyen gyógyszert, és a többi vakcinával se oltasd be magad, mert mindegyiknek lehet mellékhatása.

Azzal hogy vársz, pont azzal kockáztatsz.

2021. ápr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!