Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pfizer vagy Moderna?

Pfizer vagy Moderna?

Figyelt kérdés

Most eltekintve attól, hogy nem ezeket kapja a többség, meg ugye épp a Szputnyik van soron...


Ugye a kérdésben említett két vakcinát mondják a legjobbnak, azt adják a kismamáknak is, stb. Szóval talán ez a kettő a legbiztonságosabb.

Na de ha a kettőből kell választani, akkor melyik a jobb? Úgy láttam, ugyanaz a hatásmechanizmus, akkor itt már mindegy?


2021. ápr. 7. 15:43
A kérdező szavazást indított:
Pfizer
Moderna
Egyéb, leírom
23 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy hatnak, nincs közöttük eltérés, csak más márkanév. Azt válasszd, amelyik hamarabb elérhető.
2021. ápr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindegy, mindkettő teljesen biztonságos, kismamák szoptatós anyák csak ezt kaphatjàk.
2021. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Fogadd el amelyiket fölajánják (bár a többit is ugyanúgy elfogadhatnád). Ha nagyon különbséget kell tenni, akkor inkább a beadás helyszíne alapján döntenék: a háziorvoshoz átsétálsz, ő adhat Modernát, a Pfitzerhez oltópont kell. Több emberrel is találkozol, nem kéne pont az oltás során megfertőződni.
2021. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze, az ember elfogadja, amit ajánlanak, ez inkább az egyéni kíváncsiságom, hogy melyik a "jobb" hivatalosan. :)
2021. ápr. 7. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy jobb. Mindegyik jo es biztonsagos. Az orosz es kinaira nincs eleg dokumentacio a vizsgalatokrol, de a Moderna es Biontech abszolut megbizhato. Valoszinü az orosz is, de mint mondtam, ....
2021. ápr. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor fordítsuk meg a kérdést, miben más a kettő? A lakossági tájékoztatókat olvastam, de az szinte szóról szóra ugyanaz.


(Egyébként az orosz szerintem jobb a kétkomponensű oltóanyag miatt, de azt eü okból nem kaphatom.)


Szóval nem a propagandán akarok dühöngeni, de ugye kábé azon megy a megkülönböztetés, hogy a nyugati jó, a többi rossz. És annyira összemossák ezt a kettőt, hogy sokat nem tudni róluk...

2021. ápr. 8. 09:14
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a külömbség a kettő között, az előállítók

bevizsgálták mindkettő biztonságos

2021. ápr. 8. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pfizer és Moderna esetén tényleg mindegy melyiket kapod. Ez a két legjobb, tényleg csak a gyártó a különbség.
2021. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!