Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor is regisztrálhatok...

Akkor is regisztrálhatok Covid19 oltásra, ha nincs háziorvosom?

Figyelt kérdés

Azért nincs, mert sokat költöztem egy időben, így megvallom, azt se tudom pontosan, kihez tartoztam legutóbb, megkérdezni meg nem tudom már olyantól, aki tudhatná még.

Most pár éve már egy kistelepülésen élek, de albérletben, ahol a tulaj nem engedi, hogy bejelentkezzek erre a címre (sajnos olyan a bérleti szerződés, hogy se tanúk, se semmi, ami miatt nem kellene az ő beleegyezése is), így ez csak tartózkodási, a helyi egyetlen háziorvos meg passzióból csak azokat fogadja a praxisba, akik valóban, állandó lakcím alapján hozzá tartoznak. És megvallom, mivel nem szoktam beteg lenni, még táppénzre se szorultam soha, így nem is foglalkoztam a dologgal. Ráadásul a szomszéd településre se tudok átmenni, mert ez az orvos látja el a környék összes kisebb települését, szó szerint úgy rendel, hogy egy héten egy településen csak egy alkalommal, de egy adott napon délelőtt még itt, délután meg ott látja el a betegeit.

De most fel szeretném venni az oltást és nem tudom, mi történik, ha így, ahogy most vagyok, háziorvosilag rendezetlenül, regisztrálnék. Egyáltalán fogadja a rendszer? És ha igen, és sorra kerülök, hova fognak vajon behívni?

TB-m rendben, és kapcsolattartási/levelezési címnek az összes szervvel, amivel kapcsolatban vagyok, a mostani címem van megadva, meg ugye ez a tartózkodási is, de ahova be vagyok jelentkezve, az csak egy távoli rokon tőlem távol eső lakcíme, jó fejségből engedte, hogy legalább törvénysértő ne legyek, és biztos, hogy utoljára nem ott lett leadva orvosnak a TAJ-számom, pláne, hogy ott nem is laktam sose. Mivel most az összes korábbi lakóhelyemtől távol élek, ha ki tudja, hova hívnak be, akkor probléma lenne az utazás, mert max. a helyi megyeszékhelyi oltópont jöhet szóba, ha egyáltalán vannak ilyenek, ezt se tudom. Próbáltam ügyfélkapun lekérdezni TAJ alapján a régi háziorvosokat, de nem dob semmit a rendszer, gondolom, mert olyan régre nem nyúlik vissza az adatbázis. Úgyhogy tanácstalan vagyok. Esetleg, ha hívnak, akkor mondhatom, hogy máshol élek és inkább ide irányítsanak át valahova? Legfeljebb többet várok, az nem lenne baj, ha kicsit hátrébb csúsznék emiatt.

Ha valaki tudna valami okosat mondani, az előre is megköszönöm.



2021. ápr. 9. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan akad erre valami megoldás, bár nem hallottam még ilyet, hogy nincs háziorvosa valakinek. Mindenképp regisztrálj, és valaki majdcsak telefonál ha lesz oltás számodra :D akinek van háziorvosa, azt se biztos hogy háziorvos oltja, vannak, akiket a legközelebbi (vagy pesti!?) oltóponton oltanak, mert ott tudnak számára olyan oltást biztosítani, amit ő kért stb. Tehát emiatt kizárt szerintem, hogy oltás nélkül maradj ha regisztráltál, ha meg hívnak, akkor elmondod ezeket dióhéjbam, hogy irányitsanak át máshova, vagy pedig te utazol érte, elvégre 1-2x kell megtenned az utat.
2021. ápr. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ezt józan ésszel mondtam neked, egyébként fogalmam sincsen, még én sem kaptam oltást, nem vagyok szakértő, de ismerőseim közül sokan kaptak már :)
2021. ápr. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az igaz mondjuk, hogy én is ragaszkodnék egy kifejezetthez, és nem hiszem, hogy rögtön azt kapnék. Regisztrálok, és majd meglátjuk, ki sül ki belőle.
2021. ápr. 9. 23:11
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha van ugyfelkapud, az Eeszt-n meg tudod nézni, ki a haziorvosod
2021. ápr. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azt írta, hogy nem tudja ki a háziorvosa, hanem, hogy nincsen hivatalosan, ugyanis állandó lakcíme sincs épp hivatalosan.
2021. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!