Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az egészségügyi szolgáltatások...

Az egészségügyi szolgáltatásoknál megnéztem a saját oldalamat és valótlan vizsgálatokat találtam a körzeti orvosomnál. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 10. 01:57
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
2021. ápr. 10. 01:58
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezt az EESZT tudja? Hol? Én még nem találtam meg, csak a régi ügyfélkapus oldalon a betegéletutat.


Én is volt, hogy találtam ilyen vizsgálatokat, jellemzöen szakrendelések él. Ritkán jártam orvoshoz, és ilyenkor igyekeztek lehúzni az oep-ről, amit csak lehetett...

Most úgy alakult, hogy gyakran járok, különféle vizsgálatokra, és most nem élnek vele vissza. Gyanítom, azért, mert mindenről fel kell tölteniük a leletet.


Én úgy lennék vele, hogy amíg engem nem érint hátrányosan, addig nem foglalkoznék vele (ahogy nem is foglalkoztam).

Ha viszont igen, például feltüntetne olyan diagnózist, ami a munkakörömmel nem fér össze, akkor viszont szóvá tenném.

2021. ápr. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmi. Tudomásul veszed a TB csalást.
2021. ápr. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mondjuk nálam a fogorvos szokta azt, hogy mást ír be. Egyszerűen azért, mert bizonyos kezelésekből csak évi x darabot írhatna be, de ha többször kell, akkor inkább megcsinálja de nem azt írja be. Mondhatjuk, hogy tb csalás, de én annyira nem érzem gáznak valahogy...
2021. ápr. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3-4 nek: mi anyám lapján azt láttuk, hogy a feltünetett kezelések felét nem végezték el, de semmi olyat nem végeztek el, amit ne tüntettek volna fel.
2021. ápr. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ha mindenféle betegségkezelést dokumentál az orvos a kórelőzményekben úgy, hogy ott sem jártam lehet, hogy majd legközelebb már nem újítják meg a jogosítványomat? Vagy ha pl. egy baleset alkalmával elvisz a mentő és az előzmények alapján félrekezelnek??

Szerencsére nincsenek betegségeim, de a dokumentum szerint, rendszeresen járok a körzeti orvoshoz.

(Gyanítható, hogy a többi paciensnél is trükközik.)

Ez a tb csalást a jogi szakzsargon okirat hamisításnak hívja.

2021. ápr. 10. 19:57
 7/13 anonim ***** válasza:
Most már legalább tudjuk, hogyan lehettek 20-30-40 évesek tömegesen "krónikus" betegek és előrevették őket az oltásnál.
2021. ápr. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező azért te is igazi gyáva, gerinctelen alak vagy. Normális ember ezeket a dolgokat megkérdezi az orvosától, te meg gyakorin hisztizel. Nagy eséllyel amúgy is kamu és hangulatkeltés az egész.
2021. ápr. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"Most már legalább tudjuk, hogyan lehettek 20-30-40 évesek tömegesen "krónikus" betegek és előrevették őket az oltásnál."


Az már kiderült korábban, és semmi csalás nem volt benne, csak béna adminisztráció az állam részéről. Az volt a gond, hogy ha valakit csak egyszer is valamilyen krónikus betegségre _vizsgáltak_, azt ugyanúgy kezelte a rendszer, mintha beteg lenne. Persze ezt még plusz kamu vizsgálatokkal föl lehet fújni nyilván, de nem ez volt a zavar fő oka.

2021. ápr. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es

Forrás?

2021. ápr. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!