Ezt megtehetik?!

Figyelt kérdés
Apám fulladt napok óta, ezért el kellett mennie a legközelebbi koronavírus tesztelő helyre hogy egyáltalán fogadhassa utána az orvos. Járni is alig tudott, de több átszállással (kis faluban élünk) elbuszoztunk az 55km-re levő helyre, a gyorsteszt negatív lett, elment a háziorvoshoz aki fél perc tüdőhallgatózás után azt mondta hogy sürgősen menjünk be a kórházba,persze mentő nem állt rendelkezésre, ezért így újra több átszállás árán elmentünk oda ahol a tesztet is végezték, ott elvégeztek egy második gyorstesztet is, szintén negatív lett. Ezek után megállapították tüdőröntgenből hogy kétoldali covidos tüdőgyulladás és be is fektették a koronások közé, oxigént kap egyelőre. Mi persze nem vagyunk karanténban mert a PCR teszt csak holnap lesz meg, addig nem bizonyított hogy valóban koronás. Lehet "csak" sima kétoldali tüdőgyulladás, de erre most ott fekszik a koronások között. Mi van ha pont most kapja el?!

2021. ápr. 16. 00:35
A kérdező szavazást indított:
Megtehetik
Ilyen nincs!
Perrel kéne fenyegetőzni
23 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
56%
Édes istenem. De hát negatív lett a teszt nem? Hát szerintem simán lehet hogy bakteriális tüdőgyulladás vagy valami egészen más. Mostanában hajlamos mindenki mindenben Covidot látni, lassan az orvostudomány már mást nem is tekint betegségnek, csak a covidot, mintha hirtelen minden más fertőzés, kór, megszűnt volna. Nyílván ha a PCR is negatív akkor sürgősen el kell különíteni és antibiotikum meg egyéb vizsgálatok.
2021. ápr. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Hellmano ***** válasza:
73%
Ha eddig nem volt koronás most tuti az lesz ott a többi beteg között...
2021. ápr. 16. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
Kétoldali tüdőgyulladást közösségben szerzett kórokozó nagyon nagyon ritkán okoz. Ellenben a COVID tüdőgyulladás jellemzően kétoldali. A gyorsteszt pedig ha negatív, azzal lényegében nem lett kizárva a fertőzés. Ne aggódj, helyesen jártak el, ez így teljesen rendben van, szinte biztos, hogy ez COVID. Az mondjuk sajnálatos, hogy az utazás, szervezés ilyen szarul van megoldva, és őszintén csak pislogok, hogy milyen hely az ahol nem áll rendelkezésre mentő.
2021. ápr. 16. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

SZINTE BIZTOS?!


A biztos és a szinte biztos rohadtul nem egy kategória!

Ha csak 10% esély van rá hogy nem covid akkor nem értem miért nem különítik el a covidosoktól és a nem covidosoktól is amíg nem biztos!!


Ma reggel megjött a tegnapi 2 PCR teszt is, mindkettő negatív. Ergo antigén sincs benne, teljesen védtelen. Nem gondolom hogy 4 falsnegatív teszt valószinűbb mint a bakteriális tüdőgyulladás!

2021. ápr. 16. 07:23
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Akkor úgy mondom, hogy 99.9%. A PCR pedig már simán lehet negatív mire kialakul a tüdőgyulladás. Én értem, hogy fel vagy dúlva, de ne rajtam vezesd már le, aki csak segíteni akar. A röntgen, CT nagyon típusos képet ad coronás tüdőgyulladásban.
2021. ápr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem rajtad vezetem le, te csak az orvosok álláspontját magyarázod hogy miért tehették ezt.


De továbbra se indokolja szerintem semmi a koronás osztályt a teljes elkülönítés helyett. A gyorsteszt lehet falsnegatív, de a PCR már szerintem kevésbé. Nem gondolom hogy egyetlen éjszakát nem tudtak volna várni amíg megvan az eredménye. Mert most hogy negatív az is, bizonyítja hogy nem volt jelen a vírus a szervezetében...eddig...

2021. ápr. 16. 08:36
 7/17 A kérdező kommentje:
Persze nem vagyok orvos, de valahogy hihetetlen számomra hogy a korona annyira egyedi gyulladást okoz hogy a bakteriálist ritkábban nézhető annak mint amekkora az esélye hogy 4 teszt falsnegatív.
2021. ápr. 16. 08:40
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
A negatív PCR nem azt jelenti, hogy nem volt vírus a szervezetében. Mire kialakul a tüdőgyulladás, addigra az orrgarat sejtjei már nem biztos, hogy hordozzák a vírust. Ezért is szoktak minden esetben rtg-t, CT-t csinálni. Ami számodra hihetetlen, az az orvosoknak, nekem, a mindennapjaink része.
2021. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
De vérből csinálták a másodikat...
2021. ápr. 16. 11:46
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Na, az nem PCR volt
2021. ápr. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!