Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha mindig fizetem a tb-t, de...

Ha mindig fizetem a tb-t, de most 1 hónapot kihagynek, az baj lenne?

Figyelt kérdés
Utána tovább fizetnem, csak most nagyon rosszul alakult a hónap anyagilag kB kajára is alig futja gondoltam talán ezen lehetne kicsit hozzatenni. A munkám jövő hónaptól indul csak, viszont rengeteg volt a kiadás. Ezért gondoltam erre, sajnos más költségbol nem tudok lefaragni, a számlákat fizetni kell és kajára igy is alig jut.

2021. ápr. 16. 15:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Utólag be kell pótolnod, de egy hónap miatt nem fognak büntetést a nyakadba akasztani
2021. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Több hónapot is kihagyhatsz a tb-vel, nem lesz belőle gond. Olyan 6 hónap elmaradás után figyelmeztetnek, hogy be kellene fizetni, meg év vége felé. Orvosnál is elfognak látni, meg minden.
2021. ápr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha mondjuk nem potolnam akkor nem látnak el? Ha előtte és utána is fizetnem folyamatosan?
2021. ápr. 16. 15:19
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó értem köszi!
2021. ápr. 16. 15:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Orvosnál csak azt látják van e érvényes tb-d vagy sincs. Az, hogy te nem fizetted be 3-4 hónapja, azt ők nem látják és nem is érdekli őket. A navnál 6 hónap után van, hogy figyelmeztetnek, hogy x összeg elérte a határt és fizesd be, ha nem akkor 1 hónapon belül megszüntetik a tb-t és azt már orvos látni fogja, hogy nincs tb-d. Akkor is ellátnak, csak utána kifizettetik veled az orvosi költséget.
2021. ápr. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm szépen! Akkor most kivételesen kihagyom! =)
2021. ápr. 16. 15:32
 7/8 anonim ***** válasza:
48000 Ft tartozás után lesz barna lámpás a TAJ számod. Annyira alacsony a késedelmi pótlék, hogy semmi plusz költség nem lesz, ha egy hónapot később fizetsz.
2021. ápr. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen hülye szabályokat!
2021. ápr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!