Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A háziorvosomtól kérhetem,...

A háziorvosomtól kérhetem, hogy elküldjön vérvételre, vagy a vírus miatt ilyeneket még nem lehet csinálni?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, és kn 18 évesen voltam utoljára vérvételen, de akkor sem néztem meg az eredményeket, viszont már érdekel, hogy milyen értékeim lehetnek. De a sztk előtt a múlt héten még katonákat láttam szóval nem tudom, hogy egyáltalán lehet e menni ilyenkor vérvételre?


És mik azok amikre a háziorvos nem tud beutalót adni, és fontos lenne a vérből megnézetni magán laborban?



2021. ápr. 23. 10:02
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
31%

Ha egészséges vagy, egészségesen, változatosan táplálkozol és nincsenek tüneteid, panaszaid, akkor teljesen felesleges vérvételre menni, mert megfelelőek az értékeid.

Vérvételre azokat küldik rendszeresen, akik gyógyszert szednek, azaz valamelyik paraméterük gyógyszer által van beállítva.

De egyébként kérdezd meg a dokit, valószínűleg csinálnak vérvételt.

2021. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Lehet igen,főleg ha régebben volt már akkor ajánlott is.

Én szoktam mondani évente,hogy kérnék egy beutalót laborra,mindig kapok.

Amire nekem nem tudott adni az a mellékvese hormonja és a pajzsmirigy hormonok (nem a TSH az benne volt).Ezekre endokrinológus vagy kardiológus tud adni.

2021. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Nyugodtan kérhetsz, most kezd beindulni az egészségügy is.
2021. ápr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

A laborok folyamatosan működtek eddig is, max. a kisebbeket csukták be.

Ha semmi bajod, nemigen kellene most laborba menned. Van elég dolguk a háziorvosoknak, ne szaporítsd!

Továbbá: azért még mindig sok a fertőzött. Elkaphatod a háziorvosnál, vagy a laborban. Vagy tőled kaphatják el azok, akiknek viszont muszáj odamenniük.

Szerintem igazán várhatnál pár hónapot, akár egy évet is. HA tényleg semmi bajod, csak szűrést szeretnél.

Amiket a 2-es ír, azokat pedig totál felesleges tünetek nélkül elvégezni, nem véletlen, hogy háziorvos nem kérheti. Endokrinológus sem csináltatja meg indokolatlanul.

Laborban dolgozom, de még soha sem jutott eszembe mellékvese hormonokat nézni magamnak, pedig egyszerűen megtehetném, de minek?

A TSH pedig pont elég, a többi pajzsmirigy hormon akkor kell, ha a TSH kóros. És a legtöbb labor akkor automatikusan meg is csinálja, kérés nélkül.

2021. ápr. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

4-es senki se mondta hogy ezeket kérje a kérdező...isteni szerencse hogy neked eszedbe sem jutna,nagyon megkönnyebbültem huh...nos nyilván nekem sem volt szándékomban,de sajnos kellett azért írta fel a doki,annak ellenére hogy a TSH jó volt.

Remélem nem haragszol hogy ezeket csak úgy mellékesen tájékoztatásképpen megemlítettem a kérdezőnek. Most komolyan...tipikus magyar hozzászólás...

2021. ápr. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, te meg, gondolom, a 2-es. Bocsi, de én úgy értettem a hozzászólásodat, mintha javasolnád a kérdezőnek ezeket.

Tudod, nekünk van már pár vicces tapasztalatunk arról, amikor a beteg "rendel" magának vizsgálatokat, lehet, hogy ezért értettem így a kommentedet.

2021. ápr. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!