Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Astrazeneca oltás jó alternatíva?

Alexcosta kérdése:

Astrazeneca oltás jó alternatíva?

Figyelt kérdés

A Jövőhéten már mehetnék oltásra és én az Astrazenecát kapnám.

23 éves férfi vagyok és egészséges, nem mondanám gyengének az immunrendszerem mert rendszeresen sportolok, szedek vitaminokat, és egészségesen táplálkozom. Viszont erről a vakcináról nem sok jót hallottam,hogy valaki vérrögöt kapott tőle, és még több rémhír.


Szerintetek jó ötlet ezt bevállalnom,vagy beszéljem meg a háziorvosommal,hogy majd inkább másik vakcinát szeretnék? Mi a véleményetek?



2021. ápr. 25. 12:08
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Sokkal több esélyed van vérrögképződésre a repülőtől, a dohányzástól, a covidtól (most halt meg egy 23 éves srác alapbetegség nélkül), mint az oltástól.

Én beadattam 27 éves, egészséges nőként. Más is. Megnéztem, mik a trombózis tünetei, hogy ha gáz lenne, időben mentőt hívhassak, de semmi bajom. Fáradt voltam, meg nyűgös utána, de 3 nap múlva kutya bajom nem volt.

ÉN a te helyedben beadatnám. Te dönts belátásod szerint. Ha parázol, inkább kutatásokat olvass, meg orvosi véleményeket, pl. Vakcinainfót, ne a rémhíreket meglovagoló médiára hallgass, meg Jancsira és Julcsira a szomszédból, aki biológiával legutoljára középiskolában találkozott.

2021. ápr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Rendkívül ritka esetekben okoz vérrög képződést, azt is elsősorban inkább nőknél. Könnyen lehet, hogy ők hajlamosak is voltak eleve az ilyen ritka fajta autoimmun vérrög képződésre. Nőknél eleve gyakoribbak az autoimmun problémák.

Egészséges férfiként szinte kizárt, hogy bajod legyen tőle. Ha aggódsz, várhatsz másik vakcinára, most már van bőven, valószínűleg nem sokat kéne várnod.

Az Astrazenecából az első adag után három héttel már nagyjából a vakcina által nyújtott maximális védettség kialakul. Jelenleg 12 héttel később adják a második adagot, mert akkor kezd csökkeni az ellenanyagok szintje. A második dózis kicsit erősebb, és főleg hosszabb védelmet nyújt. Probléma csak akkor lehet belőle, hogy sokára kapnád a második adagot, ha esetleg a nyár első felében külföldre szeretnél utazni. Lehetséges, hogy csak a második dózis után tehetnéd meg karantén vagy negatív teszt nélkül, csak az oltási igazolással. Ezeket kell tehát mérlegelni.

Én egyébként Astrazenecát kaptam 35 éves nőként. Egy napig lázas voltam utána és fájt a fejem, de ezek természetes oltási reakciók, amik mutatják az oltás hatékonyságát. Be kell venni egy lázcsillapítót ilyen esetben, attól elmúlik. Meg persze magától is 1-2 napon belül.

2021. ápr. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Adasd be.. Életedben már kaptál vagy 10 oltást azokra mért nem fújnak az oltás ellenesek???


Egyébként az astra-ra kapta a legtöbb pénzt kutatásra/ fejlesztésre/ és tesztelésre mind közül vmi 8Milliárd Eurót kapot. Megelőzve mindegyik gyártót,még a Pfizer is csak a felét kapta. Sok virológus szerint az astra a leghatékonyabb,csak megy az üzlet politikai feketítés a hátérben!


Annyit megsúgok hogy a jó immunrendszerrel az embert alaposan leveri/megizzasztja az astra 1 napra!! De ennek így kell lennie,mert így müxik egy vakcina!

Arra meg ne adj hogy 20 Millióból lett 33 trombózisos és 8 meghalt agyi elzáródásban. Ez egy elhanyagolható szám,lehetett az sok más gyógyszertől is!


Adasd be,és max. lehet 1 napig lesz egy kis lázad,..sza}ul lét de csak ennyi!

2021. ápr. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Amikor egy 23 éves egészséges fiatal férfi hisztizik... :))

Bakker, gondold át, beszéld meg az orvosoddal, szüleiddel, barátaiddal. Ha fosol, hozz másik mellett döntést, de nehogy már itt hisztizzél, hogy mit csinálj. Légy férfi b@szod... :))

Kérdezted a véleményem...nekem ez. :))

2021. ápr. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!