Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért esik le kórosan a...

Miért esik le kórosan a vérnyomásom vérvételnél/fogorvosnál?

Figyelt kérdés
Emlékszem anno 14 évesen történt először vérvételnél. Nem féltem egyáltalán, nem fájt a szúrás sem, aztán már a kórházból kifele sétálva elkezdtem cikkcakkban sétálni majd eldőltem és alig tudtam felállni. Azóta mindig úgy megyek vérvételre, hogy utána megyed órát fekszem a rendelőben miután végeztünk. Ugyanez az élményem volt, amikor pár hete húzták volna a bölcsességfogamat (már rángatták, majd ugyanígy szédülni kezdtem és kezdett sötétülni a vilàg), így leállítottam. Ma megyek egy másik rendelőbe, ahol erősen benyugtatóznak előtte, hát ha úgy működni fog. Ami azt illetti nagyon félek, szörnyű emlékként maradt meg az első látogatásom a szájsebészeten... ezért is gépelek most alvás helyett. Mindez úgy, hogy minden vizsgálaton rendben van a vérnyomásom, szóval nem hiszem, hogy a vérveszteségtől lenne. Esetleg van akinek volt hasonló tapasztalata? Hogy tudnám átvészelni a foghúzást?

2021. ápr. 26. 04:20
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja amúgy F23
2021. ápr. 26. 04:26
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok orvos, sem pszichológus, hogy biztos választ adjak, azt tudom elmondani, hogy velem mi van. Én rettenetesen rosszul élek meg minden olyan dolgot, ami valamilyen módon húsba vágó. Szóval nekem a foghúzással ilyen módon nincs bajom, de ha arról van szó, hogy implant, hányásközelig tudom magam stresszelni. Nem bírom elviselni a gondolatot, hogy felvágják az ínyemet. Pedig tudom, hogy semmit nem éreznék belőle, mert ott, ahova járok, akkora adag fájdalomcsillapítót kapnék. Ugyanez az injekciónál. Most voltam nemrég covid elleni oltáson, nem fájt, nem izgultam, nem féltem, de 5 perc után leesett a vérnyomásom, izzadtam, rosszul voltam, mint a fene. Egyszerűen tudat alatt akkor esett le, hogy most valamit belém döftek. Ez nálam egy felnőtt koromra kialakult valami, gyerekként egyáltalán nem volt ilyen. Talán főleg rossz tapasztalatok hatására.

Én azt gondolom, hogy nálad is valami hasonló lehet. Hogy pontosan mit lehet vele csinálni, azt nem tudom, de nekem szokott segíteni az autogén tréning, másrészt az, hogy beszélgetek róla. Szóval nem magamban emésztem a baljós gondolataimat, hanem kimondom. Ha beszélgetek róla, és elkezdem fejtegetni, hogy mitől rettegek, akkor kicsit olyan, mint egy szelleműzés.

Meg nekem még segít, ha az orvosnál jó a hangulat. Az én megküzdési stratégiám a nevetés (volt is már pár kellemetlen helyzetem belőle...), és ha a doki vevő az öniróniámra és lehet vele poénkodni, akkor engem az ellazít, és az utólagos hatások is sokkal gyengébbek, mert a stresszt, ami rosszulléttel találna kiutat, már kinevettem magamból.

Lehet, neked is segítene, ha találnál kiutat a stressznek.

2021. ápr. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Pöppet megkésve ugyan, de köszönöm a választ! Az orvosnál való hangulat kulcsfontosságú volt, elmaradtak a leírt tünetek amit az első helyen tapasztaltam, kellemetlen élmény volt, de nem éltem meg traumaként, és nagyon elégedett voltam az egész eljárással és hozzáállással, olyannyira, hogy most 2 bölcsimet megyek huzatni ugyanoda.
2021. jún. 14. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!