Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért alakult ki ez az óriási...

Miért alakult ki ez az óriási oltásellenesség az országban?

Figyelt kérdés
Mikor éppen csak elindult ez a koronavírus itthon, mindenki azt várta, hogy mikor lesz már vakcina, mikor lesz már vége. Most itt lenne a lehetőség, és úgy kell könyörögni az embereknek, hogy adassák be az oltást.

2021. ápr. 29. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
78%
Talán mert elég széles a választék, és mindenki szeret válogatni, mert mindenki a legjobbat akarja magának. Nem lenne ilyen felfordulás, ha csak 1 féle lenne.
2021. ápr. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
46%

És mi változik tőle? Semmi. Ebben megint a politika is közrejátszik, valaki azért nem hajlandó, más meg azért, mert nem tudja mi van benne, esetleg vírus tagadó.

Az Oroszt és a Kínait pl. sokan nem is akarják, mert azzal a talán kevésbé tudnak utazgatni. És hát a mai világban fontos, hogy a FB és az Insta tele legyen nyaralási fotókkal, de szigorúan külföldiekkel.


Ez csak az én véleményem.

2021. ápr. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Nem vagyok oltásellenes, de nagy a dilemma, hogy mit és mikor fogadjon el az ember. Előre leszögezem, egyik hatékonyságában és biztonságosságában sem bízom, csak elfogadom, hogy most ez van, és még jobb ötlete nem volt senkinek.

- amerikaiak: ellene szól, hogy egészen új technológia, de egy átlag városi ember kapcsolatok nélkül úgysem jut hozzájuk

- Astra, Jansen: vérrögképződési cirkusz, a 2. adagot az Astrából csak 3 hónap múlva kapod, kérdéses, addig mekkora a hatékonyság és lehet-e majd utazni vele.

- Sputnyik, Sinopharm: kérdés, elhiszed-e a közlemények hitelességét, és lehet-e majd utazni velük.


Szóval jó megoldás nincs. Vedd még hozzá, hogy az oltás egy hatalmas káosz, kb. mintha egy gép sorsolná ki, hogy melyiket ajánlják fel. Én pl. 40-es nőként decemberben az 1. nap regisztráltam, és csak a múlt héten lett volna lehetőségem a kínaira. Ennyi idő alatt már eléggé frusztrált lettem, hogy kb. boldog-boldogtalant beoltottak már, azokat is, akikre úgy kellett rátukmálni, de én, aki 1. nap jeleztem, hogy kérem, "nem számítok". Aztán meg ha ennyi ideig nem kaptam el, most miért is legyen "sürgős"? Oltás után sem fogok "ugrálni", mert mint mondtam, nem bízom ezekben a gyorsan "összetákolt v*ckokban", főleg a mutánsokkal szemben mutatott hatékonyságukban. Most, hogy lehetett jelentkezni, jelentkeztem az Astrára - mert hát ez is egy esély, kínai annyi jön, mint a tenger, és azt semmiképp se lennék hajlandó beadatni. Ebban is van kockázat, de mindegyikben van, remélem, nem lesz semmi nagyobb baj (a lázat meg az ilyen "futottak még" mellékhatásokat hagyjuk)

2021. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 Ypszilon1980 ***** válasza:
93%
Miért kellene könyörögni? Az oltópontokon tömeg van,ha van elég oltóanyag.
2021. ápr. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
4-es: a háziorvosom mondta mikor engem oltott, hogy alig tud 10 embert összeszedni, mert mindenki fosik tőle és hiába regisztráltak nem fogadják el.
2021. ápr. 29. 14:39
 6/25 anonim ***** válasza:
96%
A politikusaink miatt. Mondjatok egyet aki szavahihető!
2021. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Politikusok? Könyörgöm egészségügyről beszélünk, itt az orvosokra kell hallgatni, akár itthoniak, akár külföldiek.
2021. ápr. 29. 15:11
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
Az EÜ dolgozó azt mondja, amit a szájába adnak. Látod egyáltalán, hogy milyen országban élünk? Ha nem, most nyisd ki a szemed.
2021. ápr. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Na itt kezdődnek a hülye összeesküvés elméletek.
2021. ápr. 29. 15:19
 10/25 anonim ***** válasza:
95%
"itt az orvosokra kell hallgatni" - kire? Cilikére, Szlávikra vagy Merkelyre???
2021. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!