Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Rossz helyre adták be a...

Rossz helyre adták be a vakcinát, sérülést sejtek. Mit lehet ebben az esetben tenni?

Figyelt kérdés

Napok óta fáj a vállam, és egyre csak erősödik. Amikor megnéztem az oltás beadásának helyét, láttam, hogy jóval a biztonságos zóna fölött, az ízületi toknál került beadásra, és az erősödő fájdalom miatt tartok tőle, sikerült az ízületet megsebezniük.

Kivel lenne érdemes beszélnem? Az ilyen eseteket MO-n is jelenteni kell? Külföldi ismerősömtől tudom, hogy az USA-ban nagyon komolyan veszik az ilyen baleseteket, de itthon még nem hallottam ilyesmiről.


Illetve volt valakinek hasonló tapasztalata?


Köszönöm!



2021. ápr. 29. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha még látszik hova szúrták pontosan, akkor karikázd be egy alkoholos tollal és készíts fényképet. Ha tényleg valami olyan hiba történt, amit írsz, akkor hasznos lesz ez az infó. Az esetleges kezeléshez is.


Bár szerintem nem valószínű, de egy jelből meg fényképből nem lesz bajod.

2021. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, köszönöm!
2021. ápr. 29. 19:40
 13/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Nem értek hozzá, de biztos vannak ilyen esetek. Ennél többet jelenleg nem tudsz tenni, mint hogy jelezted a problémát az orvosnak, esetleg még a vakcina gyártójához vagy magyar képviseletéhez tudsz ilyen bejelentést tenni.
2021. ápr. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Igen, most biztosan csak a háziorvosom segítségében bízhatok :/

Egyébként mintha egy kicsit jobb lenne, illetve jobban mozog a karom, remélem, nem szorul majd különösebb kezelésre.


Köszönöm a válaszokat!

2021. ápr. 30. 11:17
 15/15 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Rendeződni fog szerintem, de persze megértem, hogyha kellemetlen.
2021. ápr. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!