Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha a covid oltas nem kotelezo,...

Ha a covid oltas nem kotelezo, akkor miert kulonboztetik meg az oltottakat es az oltatlanokat?

Figyelt kérdés
Leszogeznem, nem polgarpukkasztasnak szantam a kerdest, csupan nem ertem. Valahol azt olvastam, mivel az oltas nem kotelezo, nem is tehetnek kulonbseget oltott es nem oltott kozott. Most Magyarorszagon megis ezt tapasztalom. Ez igy helyen van? Vagyis a torvenyek szempontjabol megallja a helyet? Remenykedem a kulturalt valaszokban.

2021. máj. 1. 18:57
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező, csak mindenféle gusztustalan eszközzel afelé terelenek, hogy oltasd be magad. Hányinger.
2021. máj. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
70%
Így igaz, nem kötelező de a hatalmat bitorlók számára az lenne a jó ha kötelezővé tehetnék. Ezekkel az aljas húzásokkal, mint "védettségi igazolvány" próbálják terelni a birkákat az oltásra.. De ugye nem mint fdeszes.. nem bégetnek egyformán, és nem mennek oltatni, főleg nem keleti vakcinával ...
2021. máj. 1. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
En is igy latom, nem mondjak ki, hogy kotelezo viszont el lehetetlenitik azoknak az embereknek az eletet akik nem oltatnak. Ma meg csak a vendeglok, allatkertek holnap pedig a bevasarlast is ehez kotik majd..
2021. máj. 1. 19:04
 4/40 A kérdező kommentje:
A "ki nem dolgozik ne is egyek"-bol mara "ki nem oltat ne is egyek" lett. Ez szomoru
2021. máj. 1. 19:05
 5/40 anonim ***** válasza:
38%

Nem kötelező, hiszen tudod élni az életedet és megtehetsz mindent, ami létszükséglet. Mehetsz boltba, orvoshoz, dolgozni stb.

Moziba, étterembe, edzőterembe járni nem létszükséglet.

Egyébként én is gusztustalannak tartom ezeket az intézkedéseket. Nem lehetne jobb megoldás, ha mondjuk egyik nap csak az oltottak, másik nap pedig a nem oltottak mehetnének mindenfelé?

2021. máj. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim válasza:
91%
Szintiszta zsarolas. Meg lett igerve nem lesz megkulonboztetes, de hat ugye volt ra pelda h amire azt hittuk nem merik, megis megtettek.....csak azt nem ertem pl. mikor az internetadot be akartak vezetni, emberek tizezrei vonultak utcara h tiltakozzanak, ezt most miert turjuk el?? Koltoi kerdes, hagyjuk inkabb, ugy sincs ra ertelmes valasz. Szoval a valaszom mert megtehetik es kesz!
2021. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
88%
Óvónő ismerősöm - lombikra készül, nem akarta fölvenni az oltást a hormonok mellé -, naszóval a csoportszobába bemehet oltatlanul, a csoportudvarba is, de ha a csoportja elmegy kirándulni - állatkert, bábszínház, múzeum -, nem mehet/ne be velük. Elzavarták hát oltakozni..Még hogy nem kötelező..?
2021. máj. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Igen, tehat most meg eljarhatsz boltba, dolgozni stb de kesobb? Nem reg erre a helyzetre is azt gondoltuk, sosem jon el es megis itt van. Nekem cseppet hajaz ez az egesz a reg tortent atrocitasokra mikor gettokba kenyszerultek azok akikrol ugy gondoltak nem teljes jogu tagjai a tarsadalomnak. Most is ez lesz? Ki tudja
2021. máj. 1. 19:23
 9/40 A kérdező kommentje:
5/8 annyit szeretnek talan ezzel kapcsolatban, hogy szorakozni jarni nem lerszukseglet, hogy hogyha az emberek egyik csoportjanak lehet akkor a masikat se zarjuk ki. Mindenkinek kell a kikapcsolodas mindentol fuggetlenul
2021. máj. 1. 19:26
 10/40 anonim ***** válasza:
43%

"Most Magyarorszagon megis ezt tapasztalom"

Sajnos nem csak Magyarországon van ez...


Megtehetik sajnos. És azt is megtehetik, hogy kötelezővé tegyék.

Egyes munkakörökben pedig már kötelezővé is tették bezzeg országban.


Viszont én inkább megbízom az orvosokban és hozzá értőkben, mint az "egész világ hazudik csak mi tudjuk az igazat" csoportokban.

2021. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!