Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ki melyik oltóanyagra szavaz;...

Emese65 kérdése:

Ki melyik oltóanyagra szavaz; Moderna,AstraZeneca vagy Szputnyik? Eldöntöttem,hogy beoltatom magam de nem tudok dönteni,a 3 közül melyik a legjobb?

Figyelt kérdés

2021. máj. 1. 19:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
Off: A Pfizert miért nem szeretnéd?
2021. máj. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
57%
"Moderna,AstraZeneca vagy Szputnyik" - ebben a sorrendben.
2021. máj. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%
1.talán mert az elfogyott és később lehet hozzá jutni
2021. máj. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
33%
Egyik sem.
2021. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
66%

Az AstraZenecánál voltak minimális számban vérrögképződési problémák, szinte csak fiatal (=nem idős) nők esetben. Ha ebbe a csoportba tartozol, talán a másik kettő felé lehet érdemes tájékozódni. A nyers magyar adatok alapján itthon eddig a Szputnyik a legjobb, nem véletlenül akarja egyre több ország alkalmazni. A Moderna is elég hatékony, és a Szputnyikhoz hasonlóan nem igazán jellemzőek rá mellékhatás problémák. A brazilok is csak azt tudták kiizzadni a Szputnyik ellen, hogy esetleg gyenge immunrendszerű emberek majd talán náthásak lesznek tőle. :)


Nálam Szputnyik, Moderna, Astra lenne a sorrend.

2021. máj. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
Ha nincs semmilyen betegséged, akkor bármelyik. De pl egy autoimmun betegség kizárja a Szputnyikot, én is így kaptam Astrát helyette (Moderna szóba se került).
2021. máj. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Astra Zeneca. Én ezt kértem.
2021. máj. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
80%

Modernából kevés jön be. Kellemetlen mellékhatásról az orosz esetén lehet a legkevesebbet hallani. Én Astrára foglaltam időpontot. A vérrögök esetek, pont ma néztem utána, 196 ezer beoltottra jutott egy rögképződés, egymillió beoltottra egy haláleset.

Közepes súlyosságú, otthon ápolt Covid fertőzöttnél ez az arány százból egy, súlyos, intenzíven ápolt betegnél húszból egy. Aki belehal, tízből hét.

A normál lakosság körében (Covid és oltások nélkül) évente 10 ezer lakosra kljut 11 trombózis/embólia.

A fogamzásgátlót szedő nők körében 2500-3300 emberből van egy trombózisos eset évente.

Szóval én nem látok az AstraZenecában kiemelt kockázatot.

2021. máj. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
70%
Szputnyik vagy Moderna.
2021. máj. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
1: A pfizert egyik közeli ismerősöm megkapta és nagyon rosszul volt tőle nem bírt enni ha evett is mindent kihányt napokig csak feküdt és aludt nem bírt kb felkelni sem ezért én tartok tőle
2021. máj. 1. 23:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!