Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mikorra várhatom a védettségi...

Mikorra várhatom a védettségi igazolványt?

Figyelt kérdés

Egy hete pénteken kaptam meg a pfizer első oltást, mikorra várhatom az igazolványt, illetve hol tudok érdeklődni ezzel kapcsolatban?

Tudom hogy vannak problémák a kiadással, de azért egy hete kaptam meg az oltást, és talán ideje lenne megkapnom, valaki rögtön oltás után már átvehette.



2021. máj. 2. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Elvileg 8 munkanap. Gyakorlatilag én 3 hete nem kaptam meg, 8-án oltottak.
2021. máj. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Anyukámat március közepén oltották (háziorvos), kb 1 hónap múlva kapta meg a védettségi igazolványt.

Ugyanakkor ugyanott oltották az egyik ismerősünket, ő a mai napig nem kapta meg.

Férjem és engem április 6-án oltottak (háziorvos), kicsivel több, mint 2 hét után jöttek meg a v.i-k.

A vőm április 6-án oltóponton, neki nem telt 2 hétbe és megkapta.

A lányom április 23-án, oltóbuszos oltáson, ő még nem kapta meg.

2021. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Aki oltás után rögtön átvehette, az nem a védettségi igazolvány lehetett, hanem az oltási emlékeztető kártya. A védettségi igazolványt (plasztik kártya, mint a személyi) postán küldik.
2021. máj. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%

Szerdán oltottak, következő pénteken jött a kártya postán nekem és a férjemnek is, ott volt velünk egy ismerős is, ő még nem kapta meg.


De ismerek olyat, aki 2 hónapja oltatta be magát és a mai napig nem kapta meg és olyat is, aki egy hónapja gyógyult fel és ő sem kapott még.

Szóval nem tudod megtippelni mikor kapod.


Olyan pedig nem volt, aki oltás után egyből megkapta. Az összes kártyát egy biztonsági nyomdában készítik, onnan küldik ki. Nem helyben állítják ki, mint pl a lakcím vagy taj kártyát.

2021. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ma megérkezett! :) köszönöm a válaszokat! Felértékeltem őket.
2021. máj. 3. 20:58
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Én is ma pont 1 hete kaptam de már izgulok, hogy ne hogy elvesszen.
2021. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tudom a jogszabály szerint 8 napon belül kell kiállítani. (Nem munkanap!) Postázás +3-4 nap is lehet. Ha így számoljuk 10-12 napon belül kézhez kell kapnod. Ha 2 héten belül nem jönne meg, én már mennék is a kormányhivatalba reklamálni.
2021. máj. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én múlt pénteken kaptam az oltást, és a kártyának semmi nyoma. Pedig elvileg a jogszabályban 8 nap van írva! Szóval jó lenne ha megoldanák ezt a problémát! Ha már vállaljuk ezt az oltást!
2021. máj. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

8 napon belül kell kiállítani, az nem jelenti azt, hogy 8 napon belül kézhez is kapod. Postázás is idő, azért írtam 10-12 napot. A lepontozók meg megindokolhatnák, hogy miért nem hasznos a válasz.


#7

2021. máj. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokaknak nem is fog megérkezni, Facebookon van egy csoport , ami tele van olyan emberekkel, akik nem kapják és soha nem is fogjàk! Köztük vagyok én is!
2021. máj. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!