Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Volt e olyan akit orvosi...

Volt e olyan akit orvosi vizsgálat közben/vagy műtét előtt több orvosi hallgató nézte?

Figyelt kérdés
Kaptatok e tájékoztatást hogy szemügyre vesznek titeket,és hogy érzetétek magatokat? Olvaszam hogy más országokban az orvos keresi meg a páciensét és kérdezi meg hogy tanulmányozhatja e őt a tanulmányaiban...

2021. máj. 3. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Több rokonommal is megesett. Az egyik nem szólt, pedig sz*rul esett neki. A másik szólt, azt mondták, nem számít, oktatókórház.
2021. máj. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, engedélyt kértek. Ők vették fel az adataimat és feltették az altatás miatt fontos kérdéseket. Utána az egyik meghallgatta a szívemet és a tüdőmet.
2021. máj. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos elég sokszor voltam kórházban (ez is oktatókórház), de olyan hogy csak azt meg kérdezzék, hogy a vizitnél jelen lehetnek-e, nem volt.

Viszont bármilyen vizsgálat/beavatkozás előtt, szigorú protokoll van.

Egy "tanuló" (még ne nevezzük rezidensnek) nem csinálhat egyedül semmit.

Van vele egy orvos, be kell mutatkoznia, elmondani, hogy miért van ott és, meg kell kérdeznie, hogy bele egyezem-e abba, hogy ezt ő csinálja.

Akár egy lázmérés, akár egy infúzió bekötés, akár egy gyógyszerezés...

2021. máj. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%
Infúzió bekötést nem csinál orvos. Vagyis lehet megtanitjak nekik a gyakorlatban is csinálni de add oda az infúziót akár az orvostanhalgatonak akár a rezidensnek vagy a szakorvosnak, gozuk nincs róla hogy kossek be. És nem, jó részt nem kérnek ilyesmikhez engedélyt. De nagyobb volumenű dolgokat nyilván felugyelnek. Szóval nem kell beszarni. Nem értem az olyan embereket akik emiatt kotozkodnek hogy ő hozzá biztos nem nyúl tanuló. Lehet hogy pár év múlva annak a tanulonak kell megmentenie az életét. Ha hagyják tanulni akkor meg is fogja. Ha nem akkor nem.
2021. máj. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen. 32 hetes terhesen feküdtem bent. Ajtó kicsap idős doki beront,utána vagy 8 tanonc és úgy csinálta a nőgyógyászati vizsgálatot. Nem szól előre senki,hirtelen én sem fogtam fel de nagyon megalázó volt.
2021. máj. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!