Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Astra oltás után volt, aki...

Astra oltás után volt, aki ment önként d-dimer tesztre? Beutalót kell kérni vagy egy magán vérvételes helyen nélküle is megcsinálják?

Figyelt kérdés

2021. máj. 6. 08:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Vagy beutaló, vagy magán :D Vagy sürgősségi, ha tüneteket produkálsz. Én voltam, 0,5 alatt jó az érték, nekem 0,04 volt.
2021. máj. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, megnyugtatás végett szeretném. Te beutalóval mentél vagy magán helyre? Kb. mennyibe kerül, ha magán? Eredmény mennyi idő után van meg?
2021. máj. 6. 08:27
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Gondolkoztam rajta, de a vakcinainfós Facebook csoportban az orvosok feleslegesnek gondolják. És belegondolva, igazuk van. Egyrészt amit tapasztaltak, az nem a szokványos trombózis, ez alacsony vérlemezkeszám mellett következik be, és a D dimerre nem biztos, hogy befolyással van. De ha mégis, ez a trombózis létrejötte után emelkedik meg. Ami az oltás után 4-5 naptól jelentkezhet, akár két hétig. Most minden nap menjek vért vetetni? Csak mert egymillió beoltottból volt öt eset? Fene se tudja... De 10 napig nem szívesen szurkáltatnám magam napi ötezerpárszáz forintért
2021. máj. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a Synlabnál 5.400 Ft, és másnapra van eredmény. Ez lemaradt.
2021. máj. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, én csak azért mentem, mert az oltás után 1-2 hétig fájdogált a jobb vádlim, meg az egyik ér rajta, nem folyton és nem erősen, de azért ilyenkor az ember résen van és figyeli a jeleket. Ezért mondta az orvosom, hogy menjek be sürgősségire, nehogy baj legyen. Ott csinálták a tesztet. Azóta amúgy a lábfájás is elmúlt, lehet csak a parázástól produkáltam tüneteket, ez létező dolog sajna. 3 hete kaptam amúgy az oltást. Ha nincsenek gyanús tüneteid, szerintem felesleges a teszt, de ha megnyugtatás miatt szeretnéd, akkor legalább 1 hetet várj vele oltás után.
2021. máj. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet túl parázom, de ez az idő a fejemre kihatással van és elkezdett fájni, attól ijedtem meg, amúgy hétfő este kaptam az oltást.
2021. máj. 6. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
#6 ja a fejfájás gyakori mellékhatása az oltásnak. Nyugi, ha stroke lenne, azt tudnád...
2021. máj. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi 7-es, hány napig normális?
2021. máj. 6. 12:09
 9/10 anonim ***** válasza:
Én terveztem (de végül a múlt heti káoszban kaptam Pfizert). Magánlaborban 5000 körül, semmilyen papír nem kell hozzá. A megemelkedett érték ezt a fajta trombózist is jelzi. A laborban azt mondták, heti 1 mérés elég, de én "túl akartam biztosítani" magam, úgy terveztem, hogy az 5. a 10. és a 15. nap megyek. (Szaklapok cikkei szerint, ha nem az oltás napján lesz gubanc, akkor a 7-10. nap körül fordul elő)
2021. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi 9, lehet azért a jövő hét elején elmegyek megnézetni, csak nyugodtabb utána az ember.
2021. máj. 7. 09:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!