Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Pfizer vakcina mennyire lehet...

Pfizer vakcina mennyire lehet veszélyes?

Figyelt kérdés

Hetek óta gondolkodom rajta, hogy felvegyem-e az oltást, vagy sem.

Tudom, hogy sokan tesznek fel hasonló kérdést nap mint nap, épp ezért nem is olvasom, mert csak beleőrülök.

23 éves fiú vagyok, egészséges úgy általában. Antitest teszten már voltam, a koronavíruson már atestem, majdnem észrevehetetlenül, azonban csak 9 antitestem van.

Mindenki szorgalmazza az oltást, azonban kicsit félek az olyanok miatt, akiknek nem vált be, például a Pfizer (amit én is kapnék) és nekem is valami csúnya válaszreakcióm lenne. Ne adj Isten majd 20 év mi lesz. Sokan mondanak sok félét.

Esetleg valami vélemény, mégis?



2021. máj. 6. 19:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Semennyire nem veszélyes, fölösleges emiatt idegeskedni.
2021. máj. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
67%
Minek ? A kormány zsarol es bekényszerít , neki óriasi üzlet 60 cent a vakcina előallítása, sorra adják veszik és extrán keresnek es fognak keresni lakosságon . Nem 20 év hanem pár hónap amire kiderül mit okoz az 1. 2. injekció ....
2021. máj. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Na igen, épp ez az... A két tábor.

Ettől függetlenül megy a zöld kéz mindenkinek, amiért szán rám időt.

2021. máj. 6. 19:19
 4/19 anonim válasza:
38%
a pfizer nem veszélyes
2021. máj. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Csak mert olyanokat hallani, hogy volt aki úgy érezte utána a tüdejét mintha leforrázták volna, vagy szívburok gyulladás lett stb.
2021. máj. 6. 19:24
 6/19 anonim ***** válasza:
57%

Rövid távon - az ismert mellékhatásokon túl, mint láz stb. - nem okoz semmit, hiszen rengeteg már az oltott, az USA-ban főleg, és kiderült volna. Ott több millió oltás után 1 db haláleset miatt szünetet és vizsgálatot rendeltek el az egyik vakcinánál. Pfizerrel ők még többet oltottak.


A hatásmechanizmus alapján arra lehet következtetni, hogy hosszú távon se lesz ártalmas hatás. Erről nyilván nincs még közvetlen tapasztalat. Azonban azt is figyelembe kell venni, hogy ha elkapod a betegséget esetleg újra, annak sajnos sokkal rondább hatásai várhatóak nem csak rövid, de hosszú távon is. Sajnos az, hogy egyszer átestél rajta észrevétlenül, nem garancia arra, hogy másodszorra nem lesz rondább a lefolyása.

2021. máj. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
77%
A kérdés 1-2 év múlva milyen problémáakat okoz, mert még csak 5 hónapja használják élesben ezt a típust. Előtte kisérletezgettek vele de a hivatalos leírások alapján több volt a mellékhatás mint a gyógyítás. Autoimmun betegség, allergia simán lehetséges. Majd megtudjuk pár év múlva...
2021. máj. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom mit tegyek, komolyan mondom.

A vírus szövődményei sem jók, viszont nem lenne jó egy életen át cipelni egy "ajándék" autoimmun betegséget.

2021. máj. 6. 19:40
 9/19 anonim ***** válasza:
56%
Igen, elég rossz, hogy mindkettőnek megvan a maga kockázata, és nem a biztonságos opciót kell eltalálni, hanem a kevésbé kockázatosat. Szerintem egyértelműen az oltás az, de attól még érthető, ha egy ilyen helyzetben nehéz dönteni, mikor egyik lehetőség se tökéletesen biztonságos. De hát sok ilyen van az életben. Igazából az autóban a biztonsági öv is ritka esetben okozhat súlyos sérülést. Csak sokkal több embert megment.
2021. máj. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés bevállalod önkéntesen hogy kisérletezgessenek veled a bitech cégek vagy vállalod a minimális 0.001% -os rizikót hogy a covid miatt kórházba kerülsz + a diszkriminációt. Ez a válsasztás szabadsága.
2021. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!