Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ausztriai egészségbiztosítást...

Ausztriai egészségbiztosítást hol lehet intézni, ha nincs munkaviszonyod?

Figyelt kérdés
Anyukám sokat tartózkodik odakint, de nincs kinti lakcíme, sem munkaviszonya. Szeretnék neki egészségbiztosítást kötni a biztonság kedvéért, ha odakint történne valami. Van olyan lehetőség mint nálunk, hogy fizetsz havi 8 ezer forintot és akkor lesz tb-d?

2021. máj. 7. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem kell hozzá lakcím, meg amúgy tkp minek? ha nem kinn él, legyen magyarországon biztosítása, felesleges többtízezer forintot kidobni valamire havonta, amit mégis mire használna?
2021. máj. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#2: Hát odakint azért jobb az egészségügy és rövidebbek a várólisták pl. műtétre.
2021. máj. 7. 14:38
 3/5 anonim ***** válasza:
megnéztem neked, egyrészt kérnek egy lakcímet (amit amúgy gyanítottam, jogosan allergiásak a magyarokra, akik csak úgy fosztogatják a helyieknek járó támogatásokat), másrészt minden kedvezmény nélkül 450 euró körül van havonta, ebből már találsz mo-n privát orvost.
2021. máj. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Lakcímet szerintem el tudná intézni (barátnőjénél szokott lakni), de a 450 euró valóban nem kevés. Kereshetne odakint egy nyugdíjas állást, akkor jobban járna.

A privát orvos tényleg olcsóbb nálunk, mint havi 450 euró, bár ha komoly bajod van, neadjisten mondjuk daganat vagy szív-érrendszeri, és műteni kell, azt magánban nem tudod intézni, mert nincs meg az eszközpark egyelőre az ilyen magáncentrumokban.

2021. máj. 7. 23:25
 5/5 anonim ***** válasza:

nézd, nem foglak lebeszélni róla, de kedves leszek és szólok, hogy az osztrákok allergiásak az ilyen tb/oktatásturizmusra, ezzel a "bejelentkezik a barátnőjéhez mintha bármi köze lenne az országhoz és tök jól hozzájut mindenhez, ami az itt élőknek lett kitalálva" koncepció elvileg működik, gyakorlatilag is, ameddig le nem buksz vele. akkor viszont a te jövőbeli nyugdíjadat is viszi a büntetés, ha rossz napjuk van. (meg nem akarok nagyon negatív lenni, de ha sürgősségi beavatkozás, arra azért sorra kerül, és minden másnál csodát tesznek a kenőpénzek...)

mondjuk az állás keresése nagyon jó ötlet, legalább jogszerű lesz (úgy kb) amit csináltok. vagy legalábbis a bevándorlási hivatal nem fog olyan csúnyán nézni

2021. máj. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!