Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Akkor most ez hogyan van?...

Akkor most ez hogyan van? Covidos családtag.

Figyelt kérdés
4-en vagyunk a családban. 2 lányom, én és férjem. Nagyobbik lányom /Nóra/ covidos lett. Jelentettük körzetinek, most hivatalosan is az. Férjem már védett. Tehát 3-an kerültünk karanténba. Nóra, én és kisebbik lányom. /Hugi/ Valószínű, hogy mi is elkaptuk. Tegnap én nagyon rosszul voltam.... ,Hugi sincs jól. A dr. úrral én csak egyszer beszéltem, erősen próbált a táppénzről lebeszélni. Mondtam én nem szeretném ha a szabadságom menne. Azóta nem sikerült beszélnem vele. Nóra lányomnak mondta, nem szokás szintén karanténban lévő családtagokat is letesztelni. Én csak a védettségi miatt szerettem volna. Vendéglátó jellegű helyen dolgozok, már éppen regisztrálni akartam.Lehet nem is dolgozhatok majd, ha nem tudok valamiféle védettséget igazolni. Hugi már regisztrált. Védettségi a betegség átvészelése után vagy oltás után jár. Az időtartama, - hallottam 4 hónapot meg fél évet is - Tilos oltani, ha az ember beteg volt, mert annak súlyos következményei lehetnek. Akkor most mi -ha nekünk is covid- semmivel sem tudjuk igazolni, hogy átestünk rajta? Plusz a szabim megy rá? Jövő héten megpróbálom újra hívni dr. urat. Utálom magam ezért a nyomulásért. Vagy a munkahelyemen ezért valami rendkívülit adnak? Illetve én és Hugi automatikusan covidosnak számítunk a családtag után? Egy csomó megválaszolatlan kérdés van bennem.

2021. máj. 7. 14:12
1 2
 1/12 Hellmano ***** válasza:
94%
Ha ennyire leszarják (magyarul mondva) a helyzeteteket, akkor csak annyit tudsz tenni, hogy magadnak csináltatsz egy vizsgálatot, hogy tényleg covid-os voltál vagy sem ez igaz pénzbe fog kerülni (11.000 ft) , de ha annyira kell a védettségi és más úton nem tudod megszerezni, mert a doki nem akar tesztelni, hogy az vagy e vagy sem, akkor ez az út van elötted...Mert ugye a nagy lányod csak az igazoltan covid-os, ahogy leírtad, ő fog is kapni kártyát, ha elmúlik neki, viszont ti nem, ha az orvos nem foglalkozik veletek is.
2021. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Saját költségeden végeztethetsz ellenanyag tesztet és arra kérhetsz kártyát.
2021. máj. 7. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
78%

"Az időtartama, - hallottam 4 hónapot meg fél évet is - Tilos oltani, ha az ember beteg volt, mert annak súlyos következményei lehetnek."


Ez már nem igazolt, az igazolt betegek a gyógyulást követő 2. héten már foglalhatnak időpontot maguknak.

Egyébként ha a vendéglátásban dolgozol, miért nem oltattad be magad előbb?

2021. máj. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
55%
*Ez már nem igaz*
2021. máj. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mert azt gondoltam kivárok... Azt egy orvos sem szereti ha megkerülik. Van egy ilyen ötletem. Mi lenne ha férjem hozna patikából tesztet. Ha az pozitív akkor felhívhatnám az OMSZ-t. Lányomat is ők tesztelték le, miután gyanús lett. Tesóméknál meg úgy volt, tesóm jelezte, hogy rosszul érzi magát, kiment hozzájuk a körzeti és letesztelte mint a 3 családtagot. Nekem egyszer mikor felvette az adataimat (munkahelyemet nem kérdezte) igen lerázott "a táppénz csak 70%" ám! majd még beszélünk róla. Azóta egyszer sikerült elérnem, most nem ér rá. A munkahelyemre valószínű most már fog kelleni. Tehát nem tudom bizonyítani, oltást meg jó darabig veszélyes lenne felvennem. Jó kis patthelyzet.
2021. máj. 7. 15:20
 6/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
53%

"Mi lenne ha férjem hozna patikából tesztet. Ha az pozitív akkor felhívhatnám az OMSZ-t."


Megpróbálhatod ezt.


"lerázott"


Nem lerázott, csak sok a dolga. Próbáld meg felhívni még egyszer, tesztet és táppénzt kérni.


"oltást meg jó darabig veszélyes lenne felvennem."


Miért lenne veszélyes felvenned?

2021. máj. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Átvészelt betegség esetén antitestek termelődnek. Tehát a szervezet kitermeli az ellenanyagot. Ha erre ráoltanak akkor az nagyon veszélyes. Nézz utána. 4 vagy 6 hónapig nem lehet. Persze ha igazolni tudod ,hogy covidos voltál. Most már kivárom a hétfőt. Akkorra mondta, hogy felhívja lányom. Nóra aki "jól van." kisebbik lányom lázas. Igaz csak 38' neki. Várunk meglátjuk mi lesz. Egyáltalán lehet patikában tesztet kapni?
2021. máj. 7. 16:35
 8/12 anonim ***** válasza:
53%

Szia!


Nem feltétlenül termelődnek!

Nem is értem, hogy mondhat ilyet a doki, hogy lebeszél a táppénzről?

Beteg vagy, beteg a család is, és táppénzre szeretnél menni.Pont.


A másik, novemberben volt a férjem is, és én is covidos, a férjem visszautasította a tesztet.Engem meg sem kérdezett a doki, hogy kérek-e.Azt mondta, ha súlyosbodik, kórház.


Nem veszélyes , ha ráoltanak, a betegség után már lehet oltani 3 héttel.

Az a veszélyes, ha éppen akkor zajlik a covid benned, amikor az oltást kapod.

Nyugodtan legyél rámenősebb!

2021. máj. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2021. máj. 7. 17:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Ügyeletre beszólnátok ha 37 - 37,5 között lenne hőemelkedés? És persze az iszonyúan rossz közérzet. A LÁZ 38-nál kezdődik.
2021. máj. 8. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!