Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A Covid elleni oltások miért...

A Covid elleni oltások miért járnak ilyen súlyos mellékhatásokkal?

Figyelt kérdés

Szinte minden második ismerősöm, aki megkapta egyik vagy mindkét oltást, 1-3 napig teljesen kidőlt, láz, gyengeség, fejfájás, hidegrázás.


Az jutott eszembe, hogy annyi kötelező oltásunk volt iskolában, meg én azon kívül is kaptam párat (többek között pl HPV ellenit is, ami elvileg ugyanarra a technológiára épül, mint a sputnik, ez az adenovírusos cucc), és soha nem lett egyik után sem bajom az izomfájdalmon kívül.


A kötelező sulis oltások után sem volt senkinek sem baja másnap, mindenki jött, részt vettünk tesi órán már másnap is. Tetanusz oltáshoz is sajnos volt már jópárszor szerencsém felnőttként is, attól sem lett azon kívül semmi bajom, hogy a fenekem fájt :D


Ez a covid oltás miben más? Miért okoz ilyen erős tünetet?


(nem vagyok oltásellenes, én is be fogom adatni majd ezt a vakcinát, csak tényleg nagyon sok rosszullétről hallok a környezetemben, lényegében több ismerősöm lett rosszul covid oltás után, mint ahány nem)



2021. máj. 7. 16:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

A HPV elleni úgy tudom, nem vektorvírus technológia.


Amúgy passz, én eddig is minden oltás után belázasodtam egy napra, és most a szputnyik után is, se rosszabb, se jobb nem volt a többinél.

Tetanusz a páromnál pl. 39 fokos lázat okozott többször is. A Pfizer csak ilyen 37.5-öt.

2021. máj. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hm érdekes, akkor valamiért csak az én környezetemben alakult így eddig, hogy nem nagyon lettek rosszul oltások után
2021. máj. 7. 16:25
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem mellékhatás, hanem oltási reakció. És bizony, más oltásoknál is jelentkezik, kérdezz csak meg kisgyermekes anyukákat! ;)

Egyébként attól függ, mi ellen oltanak, mi ellen képződik antitest. A HPV fertőzés sem okoz tüneteket, ezért lehet, hogy az oltás sem.

2021. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Azért kérdezd meg a kisgyermekes anyukáját hogy MMR oltás után milyen remekül szoktak lenni a gyerekek...

Immunreakció, tök normális. Meg mindig jobb, mint ugyanez 2 hétig a covid miatt.

Amúgy nekem semmi bajom nem volt a covid oltás után sem.

2021. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
18%
Mint pl?
2021. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, mondjuk a kisbabák tényleg belázasodnak könnyen. Ebben igazad van
2021. máj. 7. 16:31
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez nem mellékhatás, ez egy teljesen normális hatása. Kiskorodban is rosszul voltál, csak nem emlékszel rá
2021. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%

[link]


Kérlek

2021. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
84%
Tesóm babája minden oltása utána lázas, levert, nyűgös. Ez teljesen normális dolog, csak nem emlékszel rá gyerekkorodból.
2021. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
43%

“Szinte minden második ismerősöm, aki megkapta egyik vagy mindkét oltást, 1-3 napig teljesen kidőlt, láz, gyengeség, fejfájás, hidegrázás.”


Ezek igazából nem teljesen mellékhatások pláne nem súlyosak, inkább immunreakciónak lehetne nevezni. Teljesen normális, nem kell megijedni.


Persze ahogy minden oltásnak úgy ezeknek is lehetnek ténylegesen mellékhatásaik, s ha ezekből kiválogatjuk a súlyosakat akkor elvétve akadhat halál is, de ezeknek az esélye, pláne a halálnak, van olyan aprócska ,hogy észszerűbb az oltást beadatni mint megbetegedni COVID-dal. Tudom, mindig sz@r abba az alacsony százalékba (azt hiszem olyan 0,0017% körül, de lehet 0,00017% volt) benne lenni de na, ha kilépsz az ajtón vagy akár a konyhában matatsz már nagyságrendekkel többmindenbe s nagyobb eséllyel tudsz belehalni mint bármelyik oltásba.

2021. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!