Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Torokmandula műtét, altatásban...

Torokmandula műtét, altatásban vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 éves lány vagyok, góckutatáson voltam, ahol azt mondták, ki kell venni a torokmandulám(az orrmandulám már kivették kb. 10 éve)

A kérdés csak az, hogy altatásban kérjem vagy sem, azt mondták ebben a korban már helyi érzéstelenítéssel veszik, de ha külön kérjük, kiveszik altatással. Nagyon félek az altatástól, főleg az utána lévő esetleges hányástól, hányásfóbiám van, és ha érzem is, hogy kéne, akkor is inkább veszek be Daedalont, hogy ne kelljen. Viszont pánikbeteg vagyok és szorongó, így nem tudom milyen lenne érzéstelenítéssel a műtét.

Akinek van tapasztalata mesélne? Ti mit ajánlotok?



2021. máj. 16. 04:28
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Nehogy altatásban kérd.Át kell élni a dolgot.
2021. máj. 16. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Altatásban kérd! Nekem nagyon régen vették ki, akkor még nem lehetett csak úgy altatást kérni. Szörnyű élmény volt, elég sokáig kísértett.

Kezdik azzal, hogy telefújják a torkodat lidocainnal, amit le is kell nyelni. Utána beinjekciózzák több helyen.

Ha elzsibbadt (nálam nem zsibbadt el rendesen), akkor veszik ki. Csak pár perc. És közben te magad tartod magad előtt a tálat.

Az altatásnak valóban vannak kockázatai, és tény, sokan hánynak utána (én nem szoktam). A döntés tiéd, de én inkább a hányást vállalnám be, még sajgó torokkal is. Egyébként szerintem a friss seb miatt nem engednek hányni, tuti adnak rá valamit.

2021. máj. 16. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Altatásban kérd inkább
2021. máj. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!:)
2021. máj. 24. 23:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem februárban műtöttek altatásban(teljesen más problémával) de nem lett semmi bajom,csak utána a nyirokcsomóm az állkapcsomnál megduzzadt pár napig aztán el is múlt ennyi ha ez megnyugtat esetleg.
2021. máj. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom ki olyan hogy a helyi érzéstelenítést választja, anyukámnak úgy vettek ki es a mai napig emlékszik rá pedig már 40 éve volt.


Nekem altatasban szedték ki mikor 8 éves voltam. Az utána lévő napok hetek hónapok rosszak voltak de nem emlékszek többre

2022. dec. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!