Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kellene félnem a Pfizer miatt...

Kellene félnem a Pfizer miatt a későbbiekben?

Figyelt kérdés

10 napja kaptam az elsőt, megbánásról szó sincs, első helyre helyeztem azt, hogy nem akarom elkapni a koronát, és nem akarok félve menni emberek közé. Nekem ez volt a bölcs döntés, de aki nem adja be ezért-azért, ugyanúgy bölcs, szerintem.

Múlt év őszéig 'vírustagadó' voltam kb., mostanáig viszont attól is féltem (a szuriig persze), ha voltam a Pennyben, és vártam mikor telik le 8-10 nap, hogy biztos nincs-e semmi.

A gond az, hogy autoimmunos vagyok (pm), magyarán még én is megbetegítettem saját magamat a nagy semmiből, egy életre.

És egyre jobban megijedek az olyan kommentektől fb-on, hogy "meglátjuk mit okoz pár év múlva a vakcina", vagy ami még rosszabb, hogy "ő is, meg ő is meghalt miatta", stb..

Tehát, tegyük fel hogy beadni jobb, ti tartotok bármelyiktől a későbbiekben?



2021. máj. 17. 18:18
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
39 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Vírustagadó.... Gondolom a te kötnyezetedben nem hullottak el az emberek vagy bénultak le a lélegeztető gép miatt ugye?

Mert az én családomban és ismerőseim között is akadt ilyen csak hogy tudd...

2021. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
45%

A későbbiekben nem, gondolj bele, akkor egész Izrael kihalna :D


Én alapból a lehetséges mellékhatásoktól tartok, mert brutál erős az immunrendszerem és azt olvastam azok vannak rosszabbul oltás után, mert erősebb az immun válasz. Náthás se voltam kb 5 éve, influenzás meg valamikor 15 éve. Covid kontakt személy pedig 6x voltam és nem kaptam el (ja, és nem vagyok vírus tagadó, mert volt a családba súlyos korona beteg is). De kell a védettségi igazolvány, szal muszáj oltatnom.

2021. máj. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
76%
De miért akarsz pfizerrel oltani akkor mindenképp?
2021. máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem, ez a félelmed ha nem is teljesen alaptalan, de eléggé eltúlzott. Sokkal nagyobb a valószínűsége annak, hogy oltás nélkül a covid miatt lenne komolyabb, akár hosszútávú bajod, mint hogy az oltás okozzon problémát.

Nem a kérdésedhez tartozik, de jobb ha tudod (mielőtt majd elkezdesz pánikolni), hogy a második oltás után magasabb a valószínűsége az oltási hatásoknak. Pl. ha az első után nem volt semmi bajod, vagy mondjuk csak a karod fájt, akkor elképzelhető, hogy a második után két napig lázad lesz, vagy ilyesmi. Ne aggódj majd, ez normális, azt jelzi, hogy már az első oltással is kaptál valamennyi védettséget, ezért a szervezeted felismeri a vírust, hamarabb és hevesebben kezd el ellene küzdeni.

2021. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#3 Autoimmunos nem kaptam akármilyet, úgy hallottam
2021. máj. 17. 18:32
 6/14 anonim ***** válasza:
48%
Kellene, mert senki nem ismeri a hosszútávú hatásokat.
2021. máj. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
*kaphat
2021. máj. 17. 18:33
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
#5: Kezelt autoimmunos, karbantartott értékekkel bármelyiket kaphatja. Ha nincs megfelelően karbantartva, akkor a kínai meg az orosz nem mehet. De az összes nyugati igen! Pfizer, Moderna, AstraZeneca, Jahnsen, ezek egyikénél sincs az ellenjavallatok között.
2021. máj. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
66%

Na igen!

A közösségi oldalak átka...

Csak figyeld meg kik ijesztgetik a népet..😉

aztán hanyagold az ilyen agysorvasztó oldalakat. Nézz meg helyette egy jó vígjátékot. Ezerszer többet ér.

2021. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
68%
#2 vagyok, szerintetek én melyiket vegyem be? Sinopharmra gondoltam még.
2021. máj. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!