Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Házi orvos felírhat egy...

Házi orvos felírhat egy erősebb fájdalomcsillapítót menzeszre ha jóba vagyok vele?

Figyelt kérdés
Sajnos nőgyógyászatra jelenleg csak időpontra vagy sűrgősségi esetre lehet menni. Este óta borzasztóan fáj a hasam. Nem hatott semmilyen fájdalomcsillapító. Különböző fajtát is használtam hátha. De nem. Melegvizes palack egy nagyon enyhén használt csak. De pénteken vizsgám lenne így nem igazán szeretnék szenvedni vele. Cataflan a sima volt itthon ami vényköteles, de semmit nem ért.
2021. máj. 20. 02:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem felirhatja ...
2021. máj. 20. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Cataflamot felírhat. Vannak egyébként gyógyszerek, amiket csak szakorvos írhat fel, illetve a háziorvos is, de csak szakorvosi javaslatra. A Cataflam nem ilyen. Igaz, nem mostanában, de nekem gyakran írtak fel, ezt is, meg Flectort is.

Azért a Catalflammal óvatosan, elég durva, ami a lehetséges mellékhatásokat, következményeket illeti.

2021. máj. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Használj tbl. kombinációt, mint a fájdalomcsillapító (Pl. Algopyrin) ÉS görcsoldót (mint amilyen például az egyszerű No-Spa tbl).

Csodákat tud művelni, és nem kell mindenféle erős fájdalom csillapító, mivel a kombináció ugyanazt tudja, csak hatékonyabban.

Pontosan olyan hatása van, mint az Algoflex M-nek, ami kifejezetten menstruációs fájdalomra/görcsre való.


g [link]

2021. máj. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Írhat fel, csak az a kérdés, hogy milyen a háziorvosod. Az enyém ilyen esetekben előbb szakrendelésre küld és utána ír fel akármit is.
2021. máj. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag fájdalomcsillapító terén bármit írhatunk kivéve erős morfinszármazékokat (tumoros betegnek azt is).

Menstruációs fájdalomra valóban mindig érdemes görcsoldót is bevenni, ahogy a hármas írta.

Ha a fájdalom szokatlan, erősebb mint szokott, akkor annak okát viszont ki kell vizsgálni, nem e ciszta, endometriosis stb. okozza a panaszokat.


Üdvözlettel egy háziorvos

2021. máj. 20. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

3: a Cataflam vénynélküli verziója (fele hatóanyaggal) szabadon hozzáférhető.


[link]


25 mg hatóanyag van benne, a normál Cataflamban pedig 50.

2021. máj. 20. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Cataflamot vettem már be a vény köteleset. Nem hatott semmit. Igyekeztem kombinálni. Természetes gyógymódokat is használni. Flector dolo rapidot is használtam. Semmi. Éjszaka semmit nem tudtam aludni. Valószínűleg valami nőgyógyász gondom lehet. Időpontot is kértem már rá. De addig meg fogok pusztulni. Most Igyekszem elérni a házi orvosomat
2021. máj. 20. 11:02
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a panasz erősödik, új tünet pl. hányinger, hányás jelentkezik, akkor sürgősségi osztály!


Ötös voltam

2021. máj. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Contramal a legjobb és házidoki felirhatja
2021. máj. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#9: Persze, de ennek a hatóanyaga tramadol, ami opioid. Én daganatos betegségre szedem, de csak akkor merem bevenni, amikor nagyon muszáj. Ugyanis hamar hozzászokik a szervezet egyrészt fizikálisan, egyre erősebb kell, másrészt pszichoaktív, rá lehet függeni. Persze nem havi egy szemtől a menzesz első napján. De ha az ember rájön, hogy hatékony, utána hajlamos ugyanazt bevenni fejfájásra, fogfájásra...

Én csak ezt szedhetek, meg Paracetamolt, de az nekem nem ér semmit, minden mást tilos. De így is félek tőle. Ha szedhetnék mást, eszembe sem jutna bevenni. Egy menzeszre pláne nem.

2021. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!