Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi ez a Pfizer őrület mostanság?

Mi ez a Pfizer őrület mostanság?

Figyelt kérdés

Komolyan mintha a Pfizer lenne az egyetlen jó vakcina. Engem AstraZenecaval oltottak be és kutyabajom. 2-3 napig volt hőemelkedésem, fájt a balkarom kicsit fel is dagadt, de minden probléma elmúlt, már edzeni is tudok. Az, hogy vérrögöt okoz csak fake news. Leakarják járatni azt a vakcínát, hogy a Pfizernek több pénze legyen. Sajnos ilyen kapitalizmus. Pénzről szól az egész. Az, hogy valaki egy vakcínától vérrögöt kapjon baromi rikta. Előbb kap valaki trombózist egy szál cigitől és fogamzásgátlótól. Több esély van arra, hogy elüssön egy autó. Hallottam olyan esetről, hogy valakinek pfizer után szívritmus zavarok léptek fel, érdekes ezt a hírt nem közlik.

Azért kérdezem ezt, mert szinte óvoda ami zajlik főként a fiatalok közt, hogy "jajj nekem csak pfizer kell, mert a média azt állítja be a legjobbnak". Egykutya az összes vakcína. A kínaival csak annyi a gond, hogy az időseknél nem termel annyi antitestet állítólag. Az se biztos, hogy kell majd hozzá harmadik oltás hozzá.

Engem idegesít ez a pfizer imádat, és a hiszti a hiánya miatt. Moderna nem kell? Az is elég jó védettséget ad. Astra is Szputnyik is.



2021. máj. 20. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%
Egyetértek veled. De tudod az emberek nagy része buta, irányítható, nem gondolkozik. Tőlük hiába várod el, hogy ne higgyenek el bármit. És ezt a vezetők is pontosan tudják és a médián keresztül ki is használják. Semmivel sem külön a Pfizer a többinél. Okoz durva mellékhatásokat is.
2021. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
74%
Ebbe senki sem akar belefolyni. Az ilyen dolgokra nemszívesen válaszolnak az emberek ,úgyhogy ne nagyon számíts sok válaszra.
2021. máj. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ami hazai és nemzetközi szinten megy az oltások terén, megmutatja, hogy mennyire fontos az ember, a hiteles tájékoztatás, és mennyire a profit...
2021. máj. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%
Az uniós biztos korrupt, az ellenzék megy az Unió után, a kormány pedig örül, hogy van egy népszerű vakcina.
2021. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Modernából elég keveset kapunk, azt azért nem emlegetik annyira
2021. máj. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Modernából tényleg nem túl sokat kaptunk, a Sputnik és a Sinopharm valószínűleg nem lesz széleskörben elfogadott az EU-n belül, úgyhogy ha valaki utazgatni akar az elkövetkezendő hónapokban, annak nem nagyon érdemes ezeket választani. Én ezek alapján redukáltam le például, hogy nekem az Astra vagy a Pfizer lenne a megfelelő, de mivel minden barátom napokig rosszul volt az Astra után, inkább kivártam a Pfizert, és úgy gondolom, hogy megérte, mert tényleg semmi bajom nem lett tőle egy kis fáradtságon kívül.

Midenkinek igazából szerintem a saját dolga, hogy melyiket választja, nem kell egyből egymás torkának ugrani, amiért mindenki másban bízik meg, másra esküszik. Ez alapján bármilyen következtetést levonni egy emberről teljesen alaptalan. Tényleg az a legfontosabb, hogy a lehető legtöbben valamilyen vakcinával be legyenek oltva, a többi személyes preferencia kérdése.

2021. máj. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Marketing, nyugatfetisizmus, illetve valóban az egyik legjobb oltóanyag a Szputnyik mellett!!
2021. máj. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
Az, hogy a Pfizer és a Moderna krónikus betegeknek és várandósoknak is adható nyilván nagyobb megbízhatóságot sugall és emiatt lehetnek népszerűbbek. Az is egy tényező, hogy idáig a Pfizerről osztották meg a legtöbb kutatási eredményt. Nyilván lehetséges, hogy ez mind csak marketing fogás, de ez minden egyéb vakcinánál is lehetséges. Az is egy marketing fogás lehet, ha a kínait vagy az Astrát támadják, de akkor kérdés, hogy a Modernát és a Pfizert vagy az oroszt miért nem érik ilyen jellegű támadások a konkurenciától, vagy akárhonnan. Ha az észak koreaiak meg tudták hackelni a sony-t akkor az astra vagy a sinopharm is biztos tudna indítani egy lejárató kampányt a pfizer ellen suttyomban, ha erről szólna a történet.
2021. máj. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én személy szerint azért választottam a modernát mert ezt adják fiataloknak,terhes anyukáknak és ezt az unió engedélyezte nem kellett hozzá semmilyen módosítás. Plusz ezzel azonnal tudok utazni nekem ez is fontos szempont volt. Rendszeresen járok külföldre, a kinti üzleti partner cég meg mondta hogy csak akkor lehet személyes találkozó ha az EU által jóváhagyott vakcinák egyikével leszek beoltva. Néztem azt is a betegtájékoztatón hogy mik a lehetséges oltási reakciók, össze hasonlítottam a pfizerrel és gyakorlatilag mindenbe ugyan az a két vakcina és nincs olyan nagy reakció mint a szputnyiknál vagy astránál. Apukám 1 hétig volt kiütve borzalmasan volt tőle (astrat kapott), 2. Héten lett jobban de akkor nagyon fáradékony volt. Tesóm szputnyikkal neki 3-4 napig volt hasonló. Nekem a modernától kb semmi nem volt fájt a karom néhány napig, meg beduzzadt a nyirokcsomóm azon a karomon ahol az oltást kaptam de hamar elmúlt alig egy nap alatt. Ezen kívül semmi. Na én ezért választottam a modernát. Lehet nagy a felkapottság a pfizer körül de a Moderna ugyan olyan jó.
2021. jún. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!